Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2017 rok

Dnia  25  lutego  2018  roku  odbyło  się  Walne  Zebranie  Sprawozdawcze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Brzeźnica w remizie  przy ul. Kalwaryjskiej nr 9. Już o godzinie 13.30 pojawili się pierwsi strażacy.

wal20171

Punktualnie  o 14.00 naczelnik wydał  kolejno komendy „Poczet sztandarowy sztandar jednostki OSP Brzeźnica wprowadzić” a po chwili „Baczność - do hymnu”. Wówczas dostojnie zabrzmiała melodia strażackiej pieśni „Rycerze Floriana” którą z powagą wysłuchali wszyscy obecni.

 

1% - dużo nam może pomóc

1procent_web

 

Walne Zebranie Sprawozdawcze

walne
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy zawiadamia, że w dniu 25 lutego 2018 roku (niedziela) o godz. 13.30 w budynku remizy OSP Brzeźnica odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2017. Poniżej przedstawiam harmonogram zebrania:
 

POGRZEB DRUHA KAZIMIERZA NICIEJI

Dnia 12 stnicieja1ycznia 2018 roku druhowie uczestniczyli w uroczystości pogrzebowej druha Kazimierza Nicieja strażaka jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy. Druh Kazimierz był strażakiem przez 41 lat. Był rycerzem św. Floriana, dla którego Bóg, Honor i Ojczyzna zawsze były najważniejsze. Był patriotą, człowiekiem oddanym sprawie, gotowym bezinteresownie pomagać w walce z żywiołami wszystkim potrzebującym wedle wyszytego na sztandarze hasła "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". W czasie służby przez wiele lat był w jednostce głównym kierowcą – mechanikiem. W składzie zarządu OSP pełnił funkcje między innymi: sekretarza, opiekuna MDP, zastępcy naczelnika. Był członkiem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brzeźnicy.

Komendant Gminny Orgal Zdzisław będący dowódcą uroczystości na godzinę 13.00 zarządził zbiórkę pododdziału strażaków i pocztów sztandarowych jednostek OSP z tereny Gminy Brzeźnica. Następnie przegląd pododdziału i przemarsz pod dom zmarłego gdyż jego wolą było wyjście w ostatnią drogę do kościoła parafialnego z domu. Tam przy trumnie druha Kazimierza strażacy zaciągnęli wartę. Ostatnią oddaną przysługą zmarłemu było wniesienie na ramionach strażaków trumny śp. Kazimierza do kościoła na który to patrzył codziennie z okna swojego domu. Po skończonej mszy żałobnej Prezes jednostki OSP Brzeźnica druh Żukowski Mateusz zabrał głos by wspomnieć osobę zmarłego – druha Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy. Kondukt pogrzebowy na cmentarz prowadził samochód pożarniczy na włączonych sygnałach świetlnych. W chwili złożenia trumny do grobu po raz ostatni dla św. pamięci Kazimierza Nicieja zawyły strażackie syreny.

 

SYLWESTER 2018

W ostatni wieczór 2017 roku tj. 31 grudnia w sali CKiP w Brzeźnicy o godzinie 19 rozpoczął się „Strażacki Bal Sylwestrowy” którego organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy. Tuż po godzinie dziewiętnastej przybyli pierwsi goście których w imieniu organizatorów przywitała Urszula Antos. Panie w pięknych sylwestrowych kreacjach, panowie w nienagannie skrojonych garniturach zajmowali miejsca przy stolikach im wskazanych.

stylwe_2

 

Życzenia

zycz2018

 

Spotkanie małopolskich strażaków

W sobotę dnia 16 grudnia 2017 roku odbyło się Spotkanie Opłatkowe Strażaków woj. Małopolskiego. Organizatorami spotkania, które wzorem lat ubiegłych zorganizowano w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie były władze Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,  Komendant Wojewódzki PSP oraz Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

opl2017

 

Strona 2 z 25

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj10
mod_vvisit_counterWczoraj31
mod_vvisit_counterW tym tygodniu41
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu221
mod_vvisit_counterW tym miesiącu686
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1443
mod_vvisit_counterWszyscy71664

wfos