Spotkanie małopolskich strażaków

W sobotę dnia 16 grudnia 2017 roku odbyło się Spotkanie Opłatkowe Strażaków woj. Małopolskiego. Organizatorami spotkania, które wzorem lat ubiegłych zorganizowano w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie były władze Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,  Komendant Wojewódzki PSP oraz Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

opl2017

 

Inspekcja gotowości bojowej

W dniu 15.12.2017 roku zespół inspekcyjny KP PSP w Wadowicach w składzie mł. bryg. Jacek Kolber i kpt. Łukasz Walczak przeprowadził inspekcję gotowości operacyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy. 

 

ins2017

 

Sylwester 2017

Sylwester_Brzenica_2017

 

Wypadek w Brzeźnicy

brzezwyp2017
Dnia 26.10.2017  (czwartek) ok.  godziny 16:22 w Brzeźnicy (przysiółek  Pasieka) na ulicy Wiślanej doszło do groźnego zdarzenia komunikacyjnego. Jadący w kierunku przeprawy promowej Hyundai z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni wprost pod nadjeżdżającego Jeep-a. W wyniku zderzenia czołowo-bocznego obydwa pojazdy wypadły z jezdni i wjechały do pobliskiego rowu a kierujący Hyundaiem doznał poważnych obrażeń. Na stanowisko kierowania komendy powiatowej PSP w Wadowicach wpłynęło zawiadomienie o wypadku.
 

Wypadek w Nowych Dworach

nowedwory2017
W środę27.września tuż po godzinie 13:00 w Nowych Dworach na ulicy Krakowskiej leżącej w ciągu drogi krajowej nr 44 doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się tutaj  trzy samochody osobowe: mazda, seat ibiza oraz alfa romeo 159. Kierujący mazdą  jadąc od strony Oświęcimia chciał skręcić w lewo więc zatrzymał się by ustąpić pierwszeństwo przejazdu samochodom jadącym z przeciwka. Za nim zatrzymał się seat ibiza, którego kierowca oczekiwał na kontynuowanie jazdy. Z kolei kierujący alfa Romeo prawdopodobnie w skutek nadmiernej prędkości nie wyhamował i najechał na tył stojącego samochodu seat Ibiza.
 

Groźny wypadek w Nowych Dworach

Dnia 22 września w piątek tuż przed godziną 18 na drodze powiatowej w miejscowości Nowe Dwory (gmina Brzeźnica) doszło do wypadku komunikacyjnego. Kierujący samochodem fiat seicento mężczyzna prawdopodobnie w skutek nadmiernej prędkości na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał ze swojego pasa i uderzył w betonowy mostek. Świadkowie zdarzenia wezwali pomoc. Dyżurny stanowiska kierowania komendy powiatowej PSP w Wadowicach zadysponował do wypadku strażaków z JRG Wadowice, z OSP Brzeźnica, OSP Marcyporęba,

nowedwo1

 

Pożar w Marcyporębie

Dnia 22 września o godzinie 21.40 do stanowiska kierowania komendy powiatowej PSP w Wadowicach wpłynęło zawiadomienie o pożarze sadzy w kominie drewnianego domu w Marcyporębie – przysiółek Bachorowice. Dyżurny natychmiast zadysponował 3 zastępy z JRG Wadowice oraz samochód Magirus z drabiną. Następnie alarmował jednostki OSP Marcyporęba, Brzeźnica, Brzezinka. Nim na miejscu zdarzenia pojawiły się pierwsze zastępy straży ogień rozgorzał i opanował całe poddasze. Dojazd do płonącego domu prowadziła bardzo wąska kamienista droga.

 

marcypoz2

 

Strona 2 z 24

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterW tym tygodniu99
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu334
mod_vvisit_counterW tym miesiącu919
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1257
mod_vvisit_counterWszyscy69107

wfos