Przygotowania do Świąt

war1Przed nami Święta Wielkanocne. Już dzisiaj je zaplanujmy. Jak tradycja długa w naczej Ochotniczej Straży Pożarnej pamiętajmy o warcie przy grobie pańskim, udziale we Mszy Św. Rezurekcyjnej oraz Śniadanku Wielkanocnym. Już od dzisiaj można zgłaszać się do druhów Naczelników i zapisywać się na czuwanie przy Grobie Pańskim. Liczymy na 100% frekwencję. 

  

 

Sprzątanie Wielkanocne

spr_wiel3Zarząd OSP Brzeźnica informuje, że w najbliższą sobotę tj. 19 marca 2016 roku przystępujemy do porządków wielkanocnych przy Kościele Parafialnym w Brzeźnicy. Zgodnie z rozesłanym powiadomieniem sms, zbiórka przy remizie o godz. 8.30. Prosimy o zabranie z sobą prostych narzędzi tj.: łopat, grabi, pazurków etc. Liczymy na Was wszystkich.
 
 
 
 
 

Walne zebranie OSP

Dnia 14 lutego 2016 roku dbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Brzeźnica  w remizie  przy ul. Kalwaryjskiej  9. O godzinie 13.30 pojawili się pierwsi strażacy na których czekał już druh skarbnik. Po uregulowaniu składki członkowskiej i podpisaniu listy obecności mogli zajmować miejsca przy stole. Punktualnie o 14.00 naczelnik wydał kolejno komendy „Poczet sztandarowy sztandar jednostki OSP Brzeźnica wprowadzić” a po chwili „Baczność - do hymnu”. Wówczas dostojnie zabrzmiała melodia strażackiej pieśni „Rycerze Floriana” którą z powagą wysłuchali wszyscy obecni. Zebranie rozpoczął prezes OSP Brzeźnica druh Mateusz Żukowski.

 

Walne zebranie OSP - Wybory

prezInformujemy, że w dniu 14 lutego 2016 roku miało miejsce Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze na którym zostały wybrane ciała statutowe naszej OSP tj.: Zarząd, Komisja Rewizyjna, jak również członkowie dokonalio wyboru członków Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brzeźnicy oraz delegatów na Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brzeźnicy.

 

 

 

Wiosna - bądźcie mądrzy

Przedwiośnie i wczesna wiosna to okres najtrudniejszy dla strażaków. Jak Polska długa i szeroka palą się przydrożne rowy, skarpy, trzcinowiska na wysychających stawach. Utrzymuje się fatalna moda na bezmyślne podpalanie wszystkiego, co porasta uschłą trawą. Mimo, że mamy zimę i początek lutego, niestety już zaczynają się interwencje przy palących się nieużytkach. 

 

 

 

2 luty 2016

Wtorek 2.02. 2016r był  dla służb ratunkowych naszego powiatu wyjątkowo pracowity. Na ulicach regularnie można było słyszeć sygnały alarmowe wozów straży pożarnej, policji i pogotowia. A wszystko zaczęło się tuż po piątej rano w Brzezince (gm. Brzeźnica) gdzie doszło do pożaru w budynku  mieszkalnym. Tam ogień pojawił się w pomieszczeniu w którym znajdował się piec  a prawdopodobną przyczyną zapłonu było nieprawidłowe jego używanie. Paliły się fotele, który znajdował się bezpośrednio przy piecu kaflowym. Szczęśliwie dla piątki lokatorów nikomu nic się nie stało. Strażacy udzielili im pierwszej pomocy przedmedycznej  podając tlen a po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego przekazali ich pod opiekę lekarzy.

 

BONY OBOZOWE OGNIOMISTRZ

11146360_533049610169621_8262780745659006372_o

Od kilku lat zaopatrujemy się w jednym miejscu. Jak zresztą duża część strażaków w powiecie naszym. Ale nie o tym mowa. Druh Mariusz Jakubas i prezes OSP Brzeźnica - Mateusz Żukowski podjeli współpracę w ramach organizowania OBOZU STRAŻACKIEGO w Świętouściu. Każda osoba - środowisko - robiąca zakupy u naszego sojusznika otrzyma bon obozowy. A my będziemy go respektować w ramach rozliczeń za obóz. Zapraszamy
 
 
 

Strona 10 z 25

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj10
mod_vvisit_counterWczoraj31
mod_vvisit_counterW tym tygodniu41
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu221
mod_vvisit_counterW tym miesiącu686
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1443
mod_vvisit_counterWszyscy71664

wfos