Zabezpieczenie medyczne imprezy

W dniu 20 maja 2016 roku, zabezpieczaliśmy pod kątem medycznym imprezę sportową "Cała Polska Biega". Około 400 uczestników stanęło na starcie, poszczególnych dystansów biegowych. Jak zauważamy z każdym rokiem zainteresowanie wzrasta tą imprezą, jak również samą dyscypliną sportową jaką jest bieganie. W trakcie naszej służby udzieliliśmy pomocy kilku osobom, głównie z powodu osłabień. Dziękujemy wszystkim druhom zaangażowanym w tę służbę: Grzegorz Antos, Krystian Kozik, Konrad Pamuła, Rafał Augustyniak, Kacper Waga, Adrian Naglik, Bartłomiej Antos oraz Arkadiusz Mędrysa.
cal_pol_2016
 

Będziemy dbać o biegaczy...!!

W dniu 20 maja 2016 roku (piatek) w godzinach od 9.00 do 12.30 odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska biega". Jak co roku zostalismy poproszeni o zabezpieczenie medyczne uczestników, którzy w tym dniu będą się zmagać na pięciu dystansach. Druhny i druhowie, mogący w tym dniu poświęcić swój czas, aby wspomóc Dyrekcję Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzeźnicy w realizację tego zadania, proszeni są o kontakt z naczelnikiem.

calpol1

 

Ćwiczenia w Szkole Podstawowej

P_20160512_101954

12 maj 2016 rok. Ewakuacja szkoły podstawowej w związku z zagrożeniem pożarowym, jedna osoba poszkodowana taki scenariusz miały dzisiejsze ćwiczenia jakie zorganizował Naczelnik OSP BRZEŹNICA. Lokalizacja źródła ognia oraz osoby poszkodowanej, udzielenie pierwszej pomocy, a to wszystko przy widowni, jaką stworzyli uczniowie i nauczyciele. Ćwiczenia wzbogacił komentarz Prezesa przez tubę. Ćwiczenia trwały od 9.30 do godz. 10.45. Omówienie ewakuacji dla grona pedagogicznego nastąpi na najbliższej radzie.
 

BRAWO DRUHU BARTŁOMIEJU

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy w swoich szeregach ma ratowników przygotowanych do udzielania pomocy przedmedycznej. Uważamy, że edukacja w tym zakresie powinna być prowadzona od najmłodszych lat. Dlatego organizujemy systematyczne działania mające na celu kształtowanie prawidłowej postawy promedycznej i ratowniczej wśród dzieci i młodzieży. Organizowane zajęcia z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, warsztaty raotnicze, edukacja na obozach sportowo - pożarniczych, wsparcie w ramach przygotwań zespołów startujących w turnieju "I ty możesz zostać ratownikiem". Wszystkie te działania powodują, że mamy młodzież świadomą obowiązków spoczywających na świadku zdarzeń, młodzież, która nie boi się reagować i wie w jaki sposób pomóc.

Najlepiej o tym świadczy fakt, iż jeden z członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Brzeźnicy - Bartłomiej Antos - uczeń klasy III Gimnazjum w Brzeźnicy wykazał się w codziennej sytuacji wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy m.in. wykonując masaż serca mieszkance Brzeźnicy, która zasłabła na ulicy. Pomocy udzielał, aż do momentu przybycia służb ratowniczych, z którymi następnie współpracował jak prawdziwy ratownik. Jego bohaterska postawa zasługuje na najwyższą pochwałę, a jego czyn jest godny naśladowania dla nas wszystkich. BRAWO DRUHU BARTŁOMIEJU.

 

NEWS - Obóz coraz bliżej.

ob189Coraz bliżej do wyjazdu na obóz strażacko - sportowy. Z każdym dniem jest nas coraz więcej. I bardzo się z tego powodu cieszymy bo to będzie gwarantowało nam wspaniałą zabawę. Pragniemy, aby to właśnie dla Was była niezapomniana przygoda życia. Poniżej znajduje się karta do pobrania i wypełnienia. Karta została przygotowana na podstawie obowiązujących przepisów, które weszły w kwietniu br. w życie. Kartę należy wydrukować (proszę o wydrukowanie dwustronne), wypełnić oraz dostarczyć najpóźniej w dniu spotkania informacyjnego z rodzicami.
 
 

REZUREKCJA i ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2016

 

wie_rez2

W wielką niedzielę  27.03 2016  roku o godz. 6.00 w Kościele Parafialnym w Brzeźnicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy uczestniczyli w procesji i mszy świętej rezurekcyjnej. Najpierw o godzinie piątej naczelnik włączył w remizie syrenę (budząc tych co mocno jeszcze spali) przypominając o zbiórce by o 5.20 pojawili się pierwsi strażacy. Uroczysta zbiórka, przegląd pododdziału wraz z pocztami sztandarowymi                        i przemarsz krokiem defiladowym z remizy do  kościoła robił wrażenie  na wszystkich. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew i feletron z figurą św. Floriana co dodało splendoru najważniejszej uroczystości kościelnej w kalendarzu liturgicznym.

 

Warta 2016

war_wiel2Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich.  Wartę przy grobie Pana Jezusa w Kościele Parafialnym w Brzeźnicy  zaciągnęła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej – Brzeźnica. Straż przy Grobie Pańskim  (w postawie zasadniczej, stojąc  nieruchomo  i wciągniętym brzuchem) z halabardami i w złotych hełmach pełnili w sobotę od godziny 7.00 do godziny 19.00 następujący druhowie:

 

 

 

 

Strona 8 z 24

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterW tym tygodniu99
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu334
mod_vvisit_counterW tym miesiącu919
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1257
mod_vvisit_counterWszyscy69107

wfos