Uroczystość Bożego Ciała

Dnia 15 czerwca 2017 roku w czwartek druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej i procesji ku czci  „Bożego Ciała”.  Po zakończeniu eucharystii procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ruszyła ulicami dzielnicy „osiedle”.  Naszą jednostkę OSP reprezentował pododdział strażaków wraz z pocztem sztandarowy na czele. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew, feretron oraz relikwie świętego Floriana. Trasę procesji na czas jej przejścia zabezpieczali strażacy którzy mieli „oko” na wszystko co się dzieje.  Po powrocie do remizy na spragnionych czekały zimne napoje i krótkie sprawozdanie z działalności zarządu OSP Brzeźnica które przedstawił druh naczelnik.

 

bc2017_1

 

Zawody sportowo - pożarnicze

W dniu 4 czerwca bieżącego roku odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze zorganizowane na boisku sportowym w Łączanach. Do zawodów przystąpiło dziesięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości: Beczyn, Brzezinka, Brzeźnica, Chrząstowice, Kopytówka, Łączany, Marcyporeba, Paszkówka, Sosnowice i Tłuczań,    oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Łączany i Marcyporęba.

 

z2017_2

 

Piknik rodzinny w Brzeźnicy

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku na rynku w Brzeźnicy odbył się Piknik Rodzinny w ramach VII Małopolskich Dni Świętego Jana Pawła II. Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy przy współpracy z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym ZSP w Brzeźnicy. Udział w imprezie zadeklarowali strażacy OSP Brzeźnica którzy na stadion przyjechali prosto z zawodów.

pik2017
 

Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu 28 maja 2017 roku na terenie klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Wadowicach zorganizowano powiatowe obchody Dnia Strażaka. Oprawę muzyczną zapewniły połączone siły członków orkiestr dętych Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy i Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni. Ochotniczą Straż Pożarną w Brzeźnicy reprezentowała delegacja z pocztem sztandarowym.

dstr2017_1

 

STRAŻACY DZIECIOM

 

prze_dzi_2017

W czwartek 4 maja 2017 roku w „Dzień Strażaka” druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy zorganizowali zajęcia dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzeźnicy. Punktualnie o godzinie 10.00 dzieci z grupy „Motylki”, „Biedroneczki” i „Sówki-mądre główki” pod opieką swoich wychowawczyń przybyły do remizy naszej jednostki.

 

Rezurekcja

wiel_2017ijW  wielką  niedzielę  16.04.2017  roku o godz. 6.00 w Kościele  Parafialnym w Brzeźnicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy uczestniczyli w procesji i mszy świętej rezurekcyjnej. Najpierw o godzinie piątej naczelnik włączył w remizie syrenę (budząc  tych co mocno jeszcze spali) przypominając o zbiórce by o 5.20 pojawili się pierwsi strażacy. Uroczysta zbiórka, przegląd pododdziału wraz z pocztami sztandarowymi i przemarsz z remizy do  kościoła. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew i feletron z figurą św. Floriana co dodało splendoru najważniejszej uroczystości kościelnej w kalendarzu liturgicznym.

 

 

WIELKANOC 2017

W I E L K A N O C  2017 r.

W dniu 14 kwietnia (piątek od godz. 19.00 do godz. 7.00 w sobotę) strażacy z  OSP  Brzeźnica będą pełnić 12 godzinną wartę przy Grobie Pańskim w Kościele Parafialnym pw. NSPJ w Brzeźnicy, a 16 kwietnia (niedziela) uczestniczyć we mszy rezurekcyjnej (zbiórkaremiza OSP Brzeźnica, godz. punktualnie  5.20). 

W związku z powyższym proszę o rzetelne sprawdzenie stanu swojego umundurowania (bluza, spodnie wyczyszczone oraz należycie wyprasowane, przyszyte guziki ). Zbiórka i  miejsce  stacjonowania  podobnie  jak w  latach ubiegłych w sali  katechetycznej  na  plebani.

W zależności od możliwości zawodowych, organizacyjnych i potrzeb własnych  proszę  wpisać  się  na  listę  (u Naczelnika) w  dogodnym  dla  siebie  czasie.

 

Uczestnictwo w  w/w  uroczystościach  obowiązkowe.

OSP  BRZEŹNICA

(Piątek od  godz.  19.00 do 1.00 – od godz. 1.00 do  godz.   7.00  Sobota)

OSP   BRZEZINKA 

SOBOTA  (od godz.  7.00    do  godz.  19.00)

 

 

Strona 4 z 24

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterW tym tygodniu99
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu334
mod_vvisit_counterW tym miesiącu919
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1257
mod_vvisit_counterWszyscy69107

wfos