SESJA - Rady Gminy Brzeźnica

24 czerwca odbyła się VIII Sesja Rady Gminy, która rozpoczęła się od przyjęcia protokołu z VII Sesji. Kolejnym punktem obrad, była informacja Wójta Gminy o bieżącej działalności międzysesyjnej. W trakcie posiedzenia radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy. Dotacja ta zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu samochodu służącemu ochronie przeciwpożarowej. W sesji w dniu 24 czerwca uczestniczyli druhowie: Mateusz Żukowski (Prezes OSP Brzeźnica) oraz Marek Antos (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej OSP Brzeźnica). W trakcie spotkania druh Prezes podziękował radnym za jednogłośnie przyjęte uchwały dotyczące przyznania dotacji zarówno na zakup samochodu oraz termomodernizację naszej remizy.

 

PRZETARG - Dostawa samochodu ciężarowego

prezBrzeźnica: Dostawa samochodu ciężarowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy
Numer ogłoszenia: 178455 - 2011; data zamieszczenia: 29.06.2011

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

 

 

Pożar w Brzeźnicy

koralWdniu 24 czerwca 2011 roku o godzinie 14:50 Ochotnicza Straż Pożarna z Brzeźnicy została zaalarmowana do pożaru zakładu produkcyjnego "Koral" w Brzeźnicy. W działaniach brali udział strażacy z JRG Wadowice oraz ochotnicy z OSP Marcyporęba i OSP Tłuczań. Pełna relacja z działań została opisana na portalu www.wadowice24.pl z bogatą galerią zdjęć oraz filmem.
  
Serdecznie dziękuję za dzisiejszą służbę zaangażowanym druhom - Prezes.
 

PRZETARG - Modernizacja budynku OSP

prezModernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy: termomodernizacja (docieplenie ścian), wymiana okien, drzwi i bram garażowych

Numer ogłoszenia: 164239 - 2011; data zamieszczenia: 13.06.2011
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

 

 

II Miejsce na ZAWODACH

zsp112 czerwca 2011 roku na boisku sportowym w Brzeźnicy odbyły się Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu Gminy Brzeźnica. W tym roku po raz pierwszy w zawodach uczestniczyły, aż cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz dziewięć sekcji seniorów. Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy do zawodów przygotowała zarówno sekcję Młodzieżową i sekcje seniorów. Rywalizacja była zacięta, a pomiędzy zespołami ułamki sekund decydowały o zajętych miejscach.

 

 

115 lat sąsiadów

jaspos4 czerwca 2011 roku delegacja z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyła w uroczystościach 115 lecia sąsiedniej jednostki ochrony przeciwpożarowej z Jaśkowic. Uroczystości rozpoczęły się od Apelu, po którym Ksiądz Proboszcz Teofil Rapacz odprawił Mszę Św. i poświęcił nowy nabytek OSP Jaśkowice - samochód marki Mercedes. Naszą jednostkę godnie reprezentowali druhowie: Marek Antos, Jan Bernaś, Kamil Pamuła i Mateusz Żukowski. Po części oficjalnej organizatorzy przygotowali festyn dla przybyłych gości i społeczności lokalnej.
 

Strażacy dzieciom

270512 maja 2011 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy przygotowali atrakcyjne dopołudnie dla przedszkolaków – przyszłych adeptów sztuki pożarniczej. Przygotowana i przeprowadzona propozycja dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzeźnicy i Zarządu Ochotniczej Straży w Brzeźnicy okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Największym tego dowodem była przez ponad dwie godziny – niemalejąca kolejka do „lania wodą” z hydronetki czy uruchamiania syreny ręcznej.

 

Strona 23 z 26

<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj46
mod_vvisit_counterW tym tygodniu199
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu290
mod_vvisit_counterW tym miesiącu797
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu884
mod_vvisit_counterWszyscy73615

wfos