115 lat sąsiadów

jaspos4 czerwca 2011 roku delegacja z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyła w uroczystościach 115 lecia sąsiedniej jednostki ochrony przeciwpożarowej z Jaśkowic. Uroczystości rozpoczęły się od Apelu, po którym Ksiądz Proboszcz Teofil Rapacz odprawił Mszę Św. i poświęcił nowy nabytek OSP Jaśkowice - samochód marki Mercedes. Naszą jednostkę godnie reprezentowali druhowie: Marek Antos, Jan Bernaś, Kamil Pamuła i Mateusz Żukowski. Po części oficjalnej organizatorzy przygotowali festyn dla przybyłych gości i społeczności lokalnej.
 

Strażacy dzieciom

270512 maja 2011 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy przygotowali atrakcyjne dopołudnie dla przedszkolaków – przyszłych adeptów sztuki pożarniczej. Przygotowana i przeprowadzona propozycja dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzeźnicy i Zarządu Ochotniczej Straży w Brzeźnicy okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Największym tego dowodem była przez ponad dwie godziny – niemalejąca kolejka do „lania wodą” z hydronetki czy uruchamiania syreny ręcznej.

 

Msza beatyfikacyjna

papbeaDnia 01.05.2011 r. druhowie z naszej OSP uczestniczyli w Mszy Świętej z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Spotykając się o godzinie 9.00 przy jednostce PSP w Wadowicach delegacje wszystkich jednostek z sztandarami przemaszerowali na rynek Wadowicki gdzie na ustawionym telebimie wszyscy oglądali obrzęd beatyfikacji papieża polaka. Po obejrzeniu tejże uroczystości uczestniczyliśmy w Mszy Św. dziękczynnej którą sprawował ksiądz infułat Kazimierz Suder.

W tejże uroczystości w Wadowicach uczestniczył także premier RP Donald Tusk z małżonką. Stojąc w strugach deszczu wszyscy zostaliśmy przemoczeni ale zadowoleni że mogliśmy uczestniczyć w tej wspaniałej uroczystości. W dobrych humorach wróciliśmy do jednostki około godziny 14.00. W uroczystości uczestniczyło pięciu naszych druhów: Antos Grzegorz , Antos Tadeusz , Kowalski Grzegorz , Pamuła Wojciech oraz Pamuła Kamil (autor tej informacji).

 

Święto Floriana w Brzeźnicy

prezInformuję, że Msza Święta z okazji Św. Floriana patrona strażaków odbędzie się 3 maja 2011 roku o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy. Z okazji dnia strażaka oraz tygodnia ochrony przeciwpożarowej członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w OSP Brzeźnica będą rozprowadzać znaczki strażackie. Zebrane datki od darczyńców zostaną w całości przeznaczone na cele statutowe OSP

 

Obóz - nowości

pmalW poniższym linku znajdują się najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami. Równocześnie od dnia dzisiajeszego będziemy na bieżąco aktualizować zestawienie Ochotniczych Straży Pożarnych, których członkowie dokonali zgłoszenia w obozie strażackim.
 

II Gminny Dzień Strażaka

pr2011Serdecznie zapraszamy, na obchody II Gminnego Dnia Strażaka, które odbędą się 7 maja 2011 roku w Tłuczani. Obchody połączone są z obchodami 85 lecia OSP Tłuczań i poświęceniem samochodu pożarniczego tejże jednostki. Podobnie jak w roku ubiegłym uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą, po której nastąpi uroczysty apel. W programie uroczystości przewidziano również pokazy sprzętu ratowniczego, symulację działań ratowniczych w trakcie pożaru, wypadku samochodowego. Wspólnie z jednostkami strażackimi prezentować się będą jednostki Policji, Wojska Polskiego oraz ratownicy medyczni.

 

 

Warta przy grobie

war0Strażacy z naszej jednostki pełnili wartę przy Grobie Jezusa Chrystusa. W imieniu własnym jak i całego zarządu pragnę wszystkim zaangażownym druhom złożyć serdeczne podziękowanie. Dziękuję druhom: Tadeusz Antos, Paweł Antos, Jerzy Pamuła, Kamil Pamuła, Piotr Orzechowski, Łukasz Nicieja, Łukasz Korzeniowski, Wojciech Grochal, Witold Płotek, Michał Baran, Piotr Zając, Grzegorz Kowalski, Andrzej Curzydło, Krystian Kozik, Adam Pilch i Mateusz Żukowski.

 

Strona 22 z 24

<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterW tym tygodniu99
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu334
mod_vvisit_counterW tym miesiącu919
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1257
mod_vvisit_counterWszyscy69107

wfos