PIKNIK RODZINNY - MECZ CHARYTATYWNY

mecz2018

Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy oraz Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy zorganizowały dnia 10 czerwca 2018 roku piknik rodzinny z okazji „Dnia Spółdzielczości Bankowej”. Patronami tej imprezy była OSP Brzeźnica oraz Parafia NSPJ w Brzeźnicy. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Brzeźnica.

Oficjalne otwarcie nastąpiło o 15.00 ale godzinę wcześniej rozpoczął się już Turniej Piłki Nożnej. Pomysłodawcą tej imprezy był ksiądz Patryk. To on zaprosił strażaków do współpracy w organizacji meczu piłkarskiego rozegranym pomiędzy księżmi a strażakami. W czasie trwania pikniku przeprowadzona została zbiórka charytatywna „Buduj razem z nami!” organizowana przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach.

 

mecz2018_01

W pierwszym meczu rozgrywanym na orliku rywalizowali między sobą w grupie wiekowej 10-12 lat ministranci i druhowie MDP OSP Brzeźnica. W kolejnym spotkali się  w grupie wiekowej 13-16 lat lektorzy i druhowie MDP. Nad prawidłowym przebiegiem tych spotkań czuwał sędzia Adam Kutermak, a w komentatora sportowego wcielił się Mateusz Żukowski.

mecz2018_02

Jednak najwięcej emocji dostarczył kibicom mecz w którym strażacy zmierzyli się z księżmi. Przed rozpoczęciem spotkania odbyła się prezentacja zawodników, wymiana proporczyków i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

mecz2018_03

Punktualnie o 16.00 gwizdek sędziego rozpoczął mecz. Piłkarze wsparci dopingiem swoich kibiców przez pierwsze dziesięć minut grali w swoich służbowych „strojach”. Strażacy ubrani w mundury i hełmach na głowie a księża w sutannach.

mecz2018_04

Na trybunach wśród kibiców panowała wspaniała atmosfera i świetny nastrój.

mecz2018_05

Zespół czirliderek złożony z sióstr zakonnych jak było do przewidzenia kibicował po „linii służbowej” księżom. Strażakom też kibicowały czirliderki którymi były ich żony.

mecz2018_06

O ile początek meczu był wyrównany to po zdjęciu sutanny zaznaczyła się lekka przewaga księży. Strzelenie przez nich pierwszego gola było tylko kwestia czasu. Wynik do przerwy 3:1 dla księży.

mecz2018_07

W drugiej połowie księża przejęli całkowicie inicjatywę na boisku i posypały się kolejne gole. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy był wynik 8:2 dla księży.

mecz2018_08

W założeniach przedmeczowych ustalono że bez względu na wynik meczu wszyscy zawodnicy po jego zakończeniu będą egzekwować rzuty karne. Strzelać będą na bramkę w której staną trzy siostry zakonne w składzie: siostra Julita, Renata i Teresa.

mecz2018_09

Zawodnicy strzelali na przemian a ten kto nie zdobył gola był zobowiązany wrzucić do puszki dowolny banknot. Nie dziwi więc że żadnemu piłkarzowi nie udało się zdobyć gola.

mecz2018_10

 

Po nierozstrzygniętych rzutach karnych kapitanowie obydwóch drużyn zdecydowali o dodatkowych karnych. Pięciu zawodników z każdej z drużyn strzelało naprzemiennie bramkarzowi przeciwnika. W drugiej turze karnych lepsi okazali się strażacy wygrywając 4:3. Wręczenie okazałych pucharów ufundowanych przez księdza Patryka zwycięskim drużynom w swoich grupach wiekowych zakończyły zmagania piłkarzy w pierwszym turnieju piłki nożnej pomiędzy księżmi z służbą liturgiczną a strażakami OSP Brzeźnica.

Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj46
mod_vvisit_counterW tym tygodniu199
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu290
mod_vvisit_counterW tym miesiącu797
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu884
mod_vvisit_counterWszyscy73615

wfos