CAŁA POLSKA BIEGA 2018

CAŁA POLSKA BIEGA 2018

W środę   30   maja  2018  r.  na stadionie sportowym  w  Brzeźnicy,  po  raz  kolejny odbyły się zawody  sportowe  organizowane w ramach akcji  "Biegaj z nami". Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wadowickiego, Wójta Gminy Brzeźnica i Dyrektora ZSP Brzeźnica. Organizatorem tej akcji był Uczniowski Klub Sportowy w Brzeźnicy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy. Partnerem tej imprezy była miedzy innymi Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy.

cal_pol_4_2016

 

 

Celem akcji jest propagowanie aktywnego wypoczynku oraz zdrowego trybu życia. Poprzez bieganie jako najprostszej i najtańszej formy ruchu do podnoszenia sprawności fizycznej dzieci i młodzieży.

cal_pol_3_2016

Na boisku sportowym klubu LZS NADWIŚLANKA Brzeźnica prawie 400 amatorów biegania startowało na różnych dystansach w pięciu kategoriach wiekowych. Między sobą rywalizowały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, młodzież, wychowawcy i nauczyciele z szkół terenu Gminy Brzeźnica.   Strażakom z jednostki OSP Brzeźnica powierzono zabezpieczenie całej imprezy, aby w razie potrzeby udzielić pomocy przedmedycznej wszystkim potrzebującym. Odnotowaliśmy  kilka przypadków skaleczeń, odarcia naskórka kolan i rąk do których to doszło po upadku na bieżnię. W skutek włożonego wysiłku oraz wysokiej temperatury najwięcej odnotowaliśmy omdleń i zasłabnięć.

cal_pol_2_2016

Za pełnioną służbę i zaangażowanie dziękujemy strażakom - ratownikom: Mateusz Żukowski, Łukasz Nicieja, Jarosław Szkarłat, Szymon Osoba, Adrian Naglik, Bartłomiej Antos oraz Arkadiusz Mędrysa.

NASZA STRAŻ

wfos