Powiatowy Dzień Strażaka 2018

02_2018_w

W dniu 13 maja 2018 roku na terenie klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Wadowicach zorganizowano powiatowe obchody Dnia Strażaka. Oprawę muzyczną zapewniły połączone siły członków orkiestr dętych Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy i Choczni pod batutą kapelmistrza Jarosława Mitoraja. Ochotniczą Straż Pożarną w Brzeźnicy reprezentowała delegacja strażaków z pocztem sztandarowym jednostki.

 

Po mszy świętej odprawionej w intencji wszystkich strażaków i pracowników cywilnych KP PSP Wadowice oraz członków OSP rozpoczął się strażacki apel. Dowódca uroczystości mł. bryg. Tomasz Kasperek złożył meldunek wicewojewodzie małopolskiemu Józefowi Gawronowi. który dokonał przeglądu pododdziału oraz pocztów sztandarowych jednostki JRG i OSP z terenu powiatu wadowickiego.

 

 

Akt podniesienia flagi państwowej nastąpił przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” z wykorzystaniem podnośnika samochodowego.

01_2018_w

 

Następnie  komendant powiatowy PSP w Wadowicach bryg. Paweł Kwarciak przywitał przybyłych na strażacki apel gości, funkcjonariuszy i członków OSP  a także gospodarzy obiektu. Przedstawił krótką charakterystykę oraz dokonania jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu, zwracając przy tym uwagę na rolę strażaków w odzyskanie niepodległości przez Polskę w 100-lecie tych historycznych wydarzeń. Podziękował też za przekazanie do KP PSP w Wadowicach nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego z modułem proszkowym na podwoziu marki Volvo.

04

W dalszej części uroczystości najbardziej zasłużonych członków OSP i strażaków PSP uhonorowano odznaczeniami państwowymi, resortowymi i korporacyjnymi, a w uznaniu nienagannej służby licznej grupie funkcjonariuszy zostały wręczone awanse na wyższe stopnie służbowe. W uznaniu zasług w działalności na rzecz edukacji dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieżyz terenu powiatu wadowickiego a także wzorową współpracę z KP PSP w Wadowicach  Komendant Powiatowy PSP w Wadowicach bryg. Paweł Kwarciak wyróżnił:

06_2018_w

- dh Antoni Kwarciak,
- dh. Elżbieta Gałuszka,
- dh Mateusz Żukowski,
- dh mł. bryg. w st. spocz. Henryk Maciejczyk,
- dh st. asp. Krzysztof Kobielus,
- dh Adam Kociołek,
- dh Franciszek Prokurat,
- dh Andrzej Strzeżoń,
- dh st. kpt. Marek Nowak,
- dh Tadeusz Chrostek,
- mł. bryg. Jacek Kolber
- dh Marek Lenart,
- dh. Alicja Lenart,
- dh Grzegorz Antos,
- dh Aleksander Makówka,
- dh Stanisław Mika.

07_2018_w

Na zakończenie goście w swoich wystąpieniach zwrócili szczególną uwagę na ogromną złożoność i różnorodność zagrożeń, do likwidacji których wzywana jest obecnie Straż Pożarna. Na znaczący wzrost liczby tych zagrożeń w ostatnich latach, a także na szereg niebezpieczeństw, jakie czyhają na strażaków każdego dnia ich odpowiedzialnej służby. Podziękowali też członkom OSP oraz strażakom PSP za ogromny wysiłek, zaangażowanie i profesjonalizm w ratowaniu życia, zdrowia i mienia ludzkiego, złożyli też wszystkim strażakom najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Na ręce komendanta powiatowego PSP w Wadowicach złożono z okazji Dnia Strażaka bukiety kwiatów oraz szereg okolicznościowych adresów a ten wyjątkowy dzień zakończył się spotkaniem przy tradycyjnej strażackiej grochówce.

Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu188
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu323
mod_vvisit_counterW tym miesiącu692
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1208
mod_vvisit_counterWszyscy74718

wfos