Msza Św. w rodzimej Parafi

Msza Św. w rodzimej Parafi

Dnia 6 maja 2018 roku strażacy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy obchodzili swoje święto. Na zbiórkę o godzinie 8.30 stawili się druhowie w mundurach galowych by w asyście pocztów sztandarowych przemaszerować do kościoła parafialnego. Tam o godzinie 9.00 ksiądz proboszcz Adam Lenart gminny kapelan strażaków odprawił uroczysta mszę świętą. Eucharystia sprawowana była w intencji wszystkich strażaków w zachowaniu od nieszczęść podczas akcji, o bezpieczny i szczęśliwy powrót z każdych działań ratowniczo-gaśniczych.  Opiece Św. Floriana patrona strażaków polecano także ich rodziny oraz tych druhów którzy odeszli już na wieczną wartę.

gd2018_4

Służbę liturgiczną stanowili druhowie którzy na co dzień są ministrantami i lektorami. Podzielili miedzy sobą czytanie pierwsze i drugie a także modlitwę wiernych.

gd2018_5

W homilii ksiądz kapelan przypomniał zgromadzonym w świątyni postać Świętego Floriana. Jak , za czyim wstawiennictwem jego relikwie znalazły się w Polsce   i gdzie one były przechowywane.  Święty Florian od ponad ośmiu wieków jest czczony w Polsce i w Kościele jako patron trudnych zawodów. Szczególną czcią otoczyli świętego Męczennika strażacy. Wzywają jego przemożnego wstawiennictwa podczas działań i akcji ratowniczych.  Ksiądz odniósł się też do pracy strażaków czyli służby bliźniemu, służby drugiemu człowiekowi. Dalej mówił „Strażacy to ludzie odważni, prawi którzy wierni przykazaniu miłości chrześcijańskiej tradycji niosą pomoc bliźniemu w obliczu każdego zagrożenia w tym zdrowia i życia.

gd2018_6

Po skończonej mszy świętej ksiądz diakon w pierwszej kolejności podał strażakom do ucałowania Relikwie Świętego Floriana.

gd2018_7

Druhowie MDP przed mszą św. i po jej zakończeniu rozdawali mieszkańcom pamiątkowe znaczki. Po południu remiza była otwarta i udostępniona wszystkim chętnym do jej zwiedzania. Dzieci wraz z rodzicami mogli zobaczyć w boksach garażowych samochody pożarnicze a także urządzenia i sprzęt będący na ich wyposażeniu. Oglądali  także świetlicę  i salę  szkoleniową wraz z zapleczem socjalnym.

Późnym wieczorem strażacy zostali zaalarmowani. Jak najszybciej musieli się stawić w remizie by udać  się do pożaru domu w Sosnowicach. Po zakończonej akcji ratowniczo – gaśniczej gdy zegary wskazywały północ zastęp wrócił do koszar. Tak zakończył się dzień strażaka OSP Brzeźnica roku 2018.

 

2018-05-13_2

 

NASZA STRAŻ

wfos