Inspekcja gotowości bojowej

W dniu 15.12.2017 roku zespół inspekcyjny KP PSP w Wadowicach w składzie mł. bryg. Jacek Kolber i kpt. Łukasz Walczak przeprowadził inspekcję gotowości operacyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy.

ins2017

Po wezwaniu, z wykorzystaniem systemu selektywnego alarmowania, sił i środków jednostki na plac manewrowy w pobliżu remizy strażackiej w Brzeźnicy, członkowie zespołu inspekcyjnego sprawdzili stan osobowy, wyposażenie osobiste oraz uprawnienia druhów do udziału w działaniach ratowniczych a następnie wyznaczyli strażakom OSP zadania w ramach ćwiczebnej akcji ratowniczej.

ins2017_1

Działania zastępu typu GCBA 5/20 pod dowództwem naczelnika OSP, dh. Grzegorza Antosa polegały na ugaszeniu  pozorowanego pożaru nieużytków rolnych w bezpośrednim sąsiedztwie zaparkowanych samochodów. W czasie prowadzonej przez strażaków akcji gaśniczej funkcjonariusze PSP obserwowali przebieg i sposób realizacji zadań, zwracając przy tym, jak zawsze, szczególną uwagę na przestrzeganie przez ćwiczących członków OSP m.in. przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, zasad taktyki działań ratowniczo-gaśniczych oraz zasad prowadzenia korespondencji radiowej.

ins2017_2

Po zakończeniu działań strażacy KP PSP Wadowice przekazali druhom uwagi dotyczące przebiegu ćwiczenia, a następnie sprawdzili sprawność oraz utrzymanie wybranego sprzętu pożarniczego i ratowniczego a także stan techniczny, porządek i czystość w części operacyjnej remizy OSP. Końcową częścią inspekcji było sporządzenie protokołu jej przebiegu oraz na podstawie odpowiednich wskaźników liczbowych dokonanie oceny jednostki - OSP Brzeźnica otrzymała ocenę pozytywną.

mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu297
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1347