Wypadek w Nowych Dworach

Wypadek w Nowych Dworach

nowedwory2017
W środę27.września tuż po godzinie 13:00 w Nowych Dworach na ulicy Krakowskiej leżącej w ciągu drogi krajowej nr 44 doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się tutaj  trzy samochody osobowe: mazda, seat ibiza oraz alfa romeo 159. Kierujący mazdą  jadąc od strony Oświęcimia chciał skręcić w lewo więc zatrzymał się by ustąpić pierwszeństwo przejazdu samochodom jadącym z przeciwka. Za nim zatrzymał się seat ibiza, którego kierowca oczekiwał na kontynuowanie jazdy. Z kolei kierujący alfa Romeo prawdopodobnie w skutek nadmiernej prędkości nie wyhamował i najechał na tył stojącego samochodu seat Ibiza.

nowedwory20171

Ten w wyniku siły uderzenia wjechał w mazdę. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Wadowice, OSP Brzeźnica, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Przybyli na miejsce akcji strażacy zabezpieczyli teren działania ratowniczego i zajęli się rannymi osobami z uszkodzonych pojazdów. W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby.  Jedną z nich ze względu na doznane obrażenia które wymagały szybkiej specjalistyczne pomocy zabrał do krakowskiego szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lżej rany mężczyzna został przewieziony karetką ZRM-u do wadowickiego szpitala, a dwoje na miejscu otrzymało pomoc ambulatoryjną. Droga w tym miejscu był a przez pewien czas całkowicie zablokowana, przez co tworzyły się potężne korki. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia. 

NASZA STRAŻ

wfos