Pożar w Marcyporębie

Dnia 22 września o godzinie 21.40 do stanowiska kierowania komendy powiatowej PSP w Wadowicach wpłynęło zawiadomienie o pożarze sadzy w kominie drewnianego domu w Marcyporębie – przysiółek Bachorowice. Dyżurny natychmiast zadysponował 3 zastępy z JRG Wadowice oraz samochód Magirus z drabiną. Następnie alarmował jednostki OSP Marcyporęba, Brzeźnica, Brzezinka. Nim na miejscu zdarzenia pojawiły się pierwsze zastępy straży ogień rozgorzał i opanował całe poddasze. Dojazd do płonącego domu prowadziła bardzo wąska kamienista droga.

 

marcypoz2

 

Samochody pod dom podjechały z dwóch stron w tym również Zespół Ratownictwa Medycznego. W karetce udzielił on pierwszej pomocy właścicielowi domu a następnie przetransportował do wadowickiego szpitala. Wezwani pracownicy pogotowia energetycznego odcięli dopływ prądu. W tym czasie ratownicy zbudowali linie gaśnicze kierując prądy wody przez okna dachowe do środka budynku. Szalejący na poddaszu pożar nie odpuszczał trawiąc drewniane ściany, meble i wyposażenie. Zapas wody w samochodach kurczył się w zastraszającym tempie. Kierujący działaniami ratowniczymi wezwał dodatkowo zastępy z OSP Wysoka, Lgota, Sosnowice i Bęczyn. Gdy tylko ogień na górnej kondygnacji udało się opanować KDR wprowadził strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych do środka domu. Schodami weszli oni na górę i rozpoczęli dogaszanie. Poprzez oderwaną blacho dachówkę wyrzucali z pogorzeliska poddasza na zewnątrz wszystko co się jeszcze tliło i stwarzało realną szansę na ponowne rozpalenie. Akcja gaśnicza trwała do późnej nocy. Policja wspólnie ze strażą ustalają okoliczności tego zdarzenia.

 

marcypoz1

Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj37
mod_vvisit_counterWczoraj38
mod_vvisit_counterW tym tygodniu205
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu237
mod_vvisit_counterW tym miesiącu544
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu967
mod_vvisit_counterWszyscy65139

wfos