Strażacy POWSTAŃCOM!!!

We wtorek dnia 1 sierpnia, dokładnie o godzinie 17.00 w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na budynku naszej remizy zawyła syrena. Przez trzy minuty jej ciągły dźwięk przypominał co tak naprawdę się stało w godzinę „W” 73 lata temu. Tego dnia cała Polska oddaje hołd bohaterskim powstańcom. Czci pamięć żołnierzy Powstania Warszawskiego oraz mieszkańców stolicy poległych i zamordowanych przez Niemców w czasie powstania.

Przez 63 dni (od 1 sierpnia do 3 października 1944 r.) Warszawa walczyła samotnie z niemieckim okupantem. Żołnierze AK, harcerze i cywile, podejmując heroiczny wysiłek walki o wolność i życie, ponieśli olbrzymie ofiary.

pow

mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu297