SOKI na KRAJÓWCE

SOKI na KRAJÓWCE

We wtorek 11 lipca 2017 roku tuż przed godziną 10.00 na drodze krajowej nr 44 w  miejscowości Nowe Dwory doszło do niebezpiecznego zdarzenia komunikacyjnego. Przy padającym deszczu na łuku drogi niespełna 100 metrów za skrzyżowaniem z drogą w kierunku Wadowic na jadący od Zatora samochód osobowy najechał drugi osobowy. Z kolei na kolizję osobówek najechał TIR który chcąc uniknąć zderzenia zaczął gwałtownie hamować. Na szczęście kierowcy udało się zatrzymać pojazd i do zderzenia nie doszło. Ale przewożony w naczepie na paletach towar (2 litrowe napoje) był niezabezpieczony.  Zgrzewki sześciopaku napoju w pięciu warstwach owinięte tylko   folią „strecz”  w wyniku działania siły odśrodkowej wyłamały prawą burtę naczepy, rozerwały plandekę i wypadły na drogę.

 

tym3

Prawy pas jezdni w kierunku Skawiny został zablokowały. Żaden z kierowców nie odniósł obrażeń. Przybyłe na miejsce zastępy OSP Brzeźnica i Brzezinka oraz JRG Wadowice zabezpieczyły miejsce objęte działaniem, sprzątnięto rozrzucone napoje z jezdni gdzie wprowadzono ruch wahadłowy. W tym czasie policjanci przystąpili do swoich czynności. Po tymczasowym zabezpieczeniu ładunku samochód ciężarowy został odesłany pod eskortą straży na parking. Strażacy i policjanci proszą kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

tym1

tym4

NASZA STRAŻ

wfos