Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała

Dnia 15 czerwca 2017 roku w czwartek druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej i procesji ku czci  „Bożego Ciała”.  Po zakończeniu eucharystii procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ruszyła ulicami dzielnicy „osiedle”.  Naszą jednostkę OSP reprezentował pododdział strażaków wraz z pocztem sztandarowy na czele. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew, feretron oraz relikwie świętego Floriana. Trasę procesji na czas jej przejścia zabezpieczali strażacy którzy mieli „oko” na wszystko co się dzieje.  Po powrocie do remizy na spragnionych czekały zimne napoje i krótkie sprawozdanie z działalności zarządu OSP Brzeźnica które przedstawił druh naczelnik.

 

bc2017_1

 

W Uroczystości uczestniczyli druhowie:

1.  Antos Bartłomiej                    7. Daniel Filip               13. Orzechowski Piort

2.  Antos Grzegorz                      8. Jezierski Tadeusz      14. Osoba Szymon

3.  Antos Krzysztof                     9. Kozik Krystian          15. Pamuła Jerzyl

4.  Antos Marek                        10. Naglik Adrian           16. Pamuła Kami

5.  Antos Tadeusz                     11. Nicieja Bartłomiej     17. Pamuła Konrad

6.  Bernaś Jan                           12. Nicieja Łukasz           18. Przebinda Norbert

                                                                                            19. Tomski Krzysztof

bc2017_2

 

NASZA STRAŻ

wfos