Piknik rodzinny w Brzeźnicy

Piknik rodzinny w Brzeźnicy

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku na rynku w Brzeźnicy odbył się Piknik Rodzinny w ramach VII Małopolskich Dni Świętego Jana Pawła II. Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy przy współpracy z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym ZSP w Brzeźnicy. Udział w imprezie zadeklarowali strażacy OSP Brzeźnica którzy na stadion przyjechali prosto z zawodów.

pik2017

 

Pierwszą atrakcją pikniku był III Kajakowy Spływ Gminy Brzeźnica. Spływ rozpoczął się w Spytkowicach i zakończył przy Izbie Regionalnej Doliny Karpia w Brzeźnicy. W godzinach popołudniowych wspólne świętowanie rozpoczęło się na Rynku w Brzeźnicy. Na scenie Amfiteatru w Brzeźnicy można było zobaczyć występy najmłodszych dzieci z przedszkola w Brzeźnicy. Występy dzieciaków dostarczyły wiele radości i uśmiechu licznie zgromadzonej publiczności, która nagradzała je gromkimi brawami. Kolejnym punktem programu były pokazy grup tanecznych z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy. Po tanecznych emocjach można było obejrzeć: - spektakl "Calineczka" przygotowany przez rodziców dzieci przedszkolnych  z Brzeźnicy – pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty Pawła Szretera z Katowic, specjalizującego się w organizacji magicznych przedstawień.

 

Kulminacyjnym punktem Pikniku Rodzinnego był występ strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy. Zaprezentowali oni szerokiej ale jakże wymagającej publiczności profesjonalny pokaz umiejętności gaszenia pożaru domu. Scenariusz był taki: Po przyjeździe na „miejsce zdarzenia” samochodem MAN strażacy błyskawicznie opuścili pojazd by natychmiast mogli budować z węży linię główną do rozdzielacza a następnie dwie linie gaśnicze. Jako że pożar rozprzestrzenił się na wyższe kondygnacje do akcji ratowniczo – gaśniczej wezwano specjalistyczny samochód pożarniczy z drabiną z JRG Skawina. Z wysokości ok. 25 metrów strażak skutecznie operował prądem wody bo pożar szybko został opanowany a w dogaszaniu pomogło również działko wodne z MAN-a podając wodę na dużą odległość. Na koniec strażacy przygotowali dla najmłodszych trochę atrakcji. Dzieci w hełmach i pasach z toporkami mogły gasić palące się domki kierując do ich wnętrza przez drzwi i okna strumień wody.

Podczas pikniku przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci. Były dmuchańce z Fadolandii, malowanie twarzy, fotobudka, loteria fantowa oraz coś na "ząb" czyli kiełbaska i kaszanka. Szkoda tylko, że pod koniec pikniku pogoda pokrzyżowała plany organizatorom. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy miło spędzili czas i świetnie się bawili.

 

NASZA STRAŻ

wfos