STRAŻACY DZIECIOM

STRAŻACY DZIECIOM

 

prze_dzi_2017

W czwartek 4 maja 2017 roku w „Dzień Strażaka” druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy zorganizowali zajęcia dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzeźnicy. Punktualnie o godzinie 10.00 dzieci z grupy „Motylki”, „Biedroneczki” i „Sówki-mądre główki” pod opieką swoich wychowawczyń przybyły do remizy naszej jednostki.

W świetlicy wszystkich gości serdecznie przywitał druh prezes OSP Żukowski Mateusz.  Przy ciasteczkach opowiadał przedszkolakom o służbie strażaka-ratownika i jego ciężkiej pracy w czasie akcji o każdej porze dnia i nocy. Przypomniał zasady bezpieczeństwa i zachowania się podczas sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Na pytanie o numery alarmowe dzieci wymieniły wszystkie poprawnie gdyż od dawna przygotowywały się do tego spotkania. Czytały książki o strażakach, oglądały ilustracje i zdjęcia związane z służbą strażaków. W dowód uznania za trud pracy i odwagę strażaków zaśpiewały piosenkę i podarowały własnoręcznie wykonane prace. Po zejściu do boksów garażowych przedszkolaki zobaczyły półki a w nich równo powieszone mundury, poukładane hełmy, rękawice, kominiarki i buty. Na regałach zapasowe węże, worki na piasek w razie powodzi i  ręczną syrenę.

Następnie strażacy samochodami pożarniczymi wyjechali na stadion. Tam przy pierwszym pojeździe pokazali przedszkolakom sprzęt i urządzenia będące na wyposażeniu samochodu pożarniczego. Przy drugim na dzieci czekały wcześniej przygotowane atrakcje. Każdy przedszkolak mógł choćby na chwilę „wcielić się” w rolę strażaka. W hełmie i pasie z toporkiem zawyć ręczną syreną oraz pozować do zdjęcia.

Na koniec wycieczki dzieci podziękowały strażakom, a panie wychowawczynie umówiły się z nami na następne spotkanie już za rok.

Link do fotografi na stronie Przedzkola.

NASZA STRAŻ

wfos