Rezurekcja

Rezurekcja

wiel_2017ijW  wielką  niedzielę  16.04.2017  roku o godz. 6.00 w Kościele  Parafialnym w Brzeźnicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy uczestniczyli w procesji i mszy świętej rezurekcyjnej. Najpierw o godzinie piątej naczelnik włączył w remizie syrenę (budząc  tych co mocno jeszcze spali) przypominając o zbiórce by o 5.20 pojawili się pierwsi strażacy. Uroczysta zbiórka, przegląd pododdziału wraz z pocztami sztandarowymi i przemarsz z remizy do  kościoła. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew i feletron z figurą św. Floriana co dodało splendoru najważniejszej uroczystości kościelnej w kalendarzu liturgicznym.

 

Po powrocie do remizy czekaliśmy na zaproszonych gości. Kiedy zjawili się księża (proboszcz i diakon) pan kościelny, szafarz i organista odmówiliśmy wspólną modlitwę i zasiedliśmy do wspólnego wielkanocnego stołu. Świąteczne śniadanie w gronie „strażackiej braci” kultywowane jest w naszej jednostce od wielu już lat. Wielką niespodziankę sprawił wszystkim honorowy druh Adam Lenart a zarazem ksiądz proboszcz. Przyniósł pokazać nam relikwie świętego Floriana. Każdy mógł je podziwiać i z bliska im się przyjrzeć.  W pięknym relikwiarzu będą uroczyście wprowadzone do naszej świątyni podczas uroczystej sumy dnia 3 maja o godz. 11.00.

 

wiel_2017ijk

 

W uroczystości rezurekcyjnej uczestniczyli:

ANTOS Bartłomiejwiel_2017ijkl

ANTOS Grzegorz

ANTOS Krzysztof

ANTOS Marek

ANTOS Tadeusz

ANTOS Radosław

ANTOS Wanda

BERNAŚ Jan

BOLECH Gabriel

CURZYDŁO Andrzej

DANIEL Filip

GROCHAL Wojciech

KORZENIOWSKI Łukasz

KOZIK  Krystian

MAŚLONA Alicja

MILOWSKI Paweł

NAGLIK Adrian

NICIEJA Bartłomiej

NICIEJA Łukasz

ORZECHOWSKI Piotr

OSOBA Szymon

PAMUŁA Jerzy

PAMUŁA Kamil

PAMUŁA Konrad

PAMUŁA Wojciech

PILCH Adam

PRZEBINDA Norbert

TOMSKI Krzysztof

ŻUKOWSKI Mateusz

 

Zarząd  OSP  Brzeźnica  bardzo  dziękuje wszystkim tym druhom którzy brali  udział  w uroczystościach „Wielkiej Nocy”. Za pełnienie 24 - godzinnej warty przy grobie Pana Jezusa, za uczestnictwo w rezurekcji oraz przygotowanie  świątecznego  wielkanocnego śniadania.

Do podziękowań dołącza się Ksiądz Proboszcz Adam Lenart słowami „ Na  was  strażaków  zawsze  można  liczyć…”.

 

NASZA STRAŻ

wfos