Rezurekcja

wiel_2017ijW  wielką  niedzielę  16.04.2017  roku o godz. 6.00 w Kościele  Parafialnym w Brzeźnicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy uczestniczyli w procesji i mszy świętej rezurekcyjnej. Najpierw o godzinie piątej naczelnik włączył w remizie syrenę (budząc  tych co mocno jeszcze spali) przypominając o zbiórce by o 5.20 pojawili się pierwsi strażacy. Uroczysta zbiórka, przegląd pododdziału wraz z pocztami sztandarowymi i przemarsz z remizy do  kościoła. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew i feletron z figurą św. Floriana co dodało splendoru najważniejszej uroczystości kościelnej w kalendarzu liturgicznym.

Po powrocie do remizy czekaliśmy na zaproszonych gości. Kiedy zjawili się księża (proboszcz i diakon) pan kościelny, szafarz i organista odmówiliśmy wspólną modlitwę i zasiedliśmy do wspólnego wielkanocnego stołu. Świąteczne śniadanie w gronie „strażackiej braci” kultywowane jest w naszej jednostce od wielu już lat. Wielką niespodziankę sprawił wszystkim honorowy druh Adam Lenart a zarazem ksiądz proboszcz. Przyniósł pokazać nam relikwie świętego Floriana. Każdy mógł je podziwiać i z bliska im się przyjrzeć.  W pięknym relikwiarzu będą uroczyście wprowadzone do naszej świątyni podczas uroczystej sumy dnia 3 maja o godz. 11.00.

wiel_2017ijk

W uroczystości rezurekcyjnej uczestniczyli:

ANTOS Bartłomiejwiel_2017ijkl

PRZEBINDA Norbert

TOMSKI Krzysztof

ŻUKOWSKI Mateusz

Zarząd  OSP  Brzeźnica  bardzo  dziękuje wszystkim tym druhom którzy brali  udział  w uroczystościach „Wielkiej Nocy”. Za pełnienie 24 - godzinnej warty przy grobie Pana Jezusa, za uczestnictwo w rezurekcji oraz przygotowanie  świątecznego  wielkanocnego śniadania.

Do podziękowań dołącza się Ksiądz Proboszcz Adam Lenart słowami „ Na  was  strażaków  zawsze  można  liczyć…”.