Sprzątanie wielkanocne

Sprzątanie wielkanocne

W sobotę przed niedzielą palmową (8.04.2017r) jak co roku strażacy OSP Brzeźnica stawili się na zbiórce przed remizą której celem było „ porządkowanie wiosenne” między innymi;

1) terenu wokół strażnicy

2) drogi dojazdowej do kościoła parafialnego

3) parkingu samochodowego i terenu do niego przyległego

Wykonano również porządkowanie kuchni i świetlicy oraz sprzątano w samochodach, boksach  garażowych i kotłowni. Druhowie sprawnie rozdzielili zadania między sobą i przystąpili do pracy. Najpierw wszyscy czyścili pobocza jezdni z żużlu i piachu. Zamiatali chodnik i plac przed plebanią. Ale najwięcej pracy dostarczył nam ogrom zeszłorocznych suchych liści.

wiel_2017 

Na koniec wszystkie zebrane nieczystości załadowano na przyczepę i wywieziono. Nie sposób pominąć obecności i zaangażowania druhów z MDP chłopców.  Efektem pracy najmłodszych druhów było kilka 160l worków  śmieci pozbieranych pomiędzy parkingiem a stadionem sportowym i boiskiem szkolnym.

 

wiel_2017i

Po czterech godzinach intensywnej pracy zakończyliśmy „Wielkanocne sprzątanie”. Wszystkim druhom wymienionym poniżej bardzo dziękuje za zaangażowanie i udział. Do podziękowań dołącza się ksiądz proboszcz ze słowami „Bóg wam zapłać”

 

Antos Bartłomiej                Bernaś Jan                     Nicieja Łukasz

Antos Grzegorz                  Czekaj Klaudiusz          Nicieja Bartłomiej

Antos Krzyszto                  Curzydło Andrzej          Pamuła Jerzy

Antos Tadeusz                   Naglik Adrian                Pamuła Kamil

Waga Kacper

NASZA STRAŻ

wfos