Sprzątanie wielkanocne

W sobotę przed niedzielą palmową (8.04.2017r) jak co roku strażacy OSP Brzeźnica stawili się na zbiórce przed remizą której celem było „ porządkowanie wiosenne” między innymi;

1) terenu wokół strażnicy

2) drogi dojazdowej do kościoła parafialnego

3) parkingu samochodowego i terenu do niego przyległego

Wykonano również porządkowanie kuchni i świetlicy oraz sprzątano w samochodach, boksach  garażowych i kotłowni. Druhowie sprawnie rozdzielili zadania między sobą i przystąpili do pracy. Najpierw wszyscy czyścili pobocza jezdni z żużlu i piachu. Zamiatali chodnik i plac przed plebanią. Ale najwięcej pracy dostarczył nam ogrom zeszłorocznych suchych liści.

wiel_2017

Na koniec wszystkie zebrane nieczystości załadowano na przyczepę i wywieziono. Nie sposób pominąć obecności i zaangażowania druhów z MDP chłopców.  Efektem pracy najmłodszych druhów było kilka 160l worków  śmieci pozbieranych pomiędzy parkingiem a stadionem sportowym i boiskiem szkolnym.

wiel_2017i

Po czterech godzinach intensywnej pracy zakończyliśmy „Wielkanocne sprzątanie”. Wszystkim druhom wymienionym poniżej bardzo dziękuje za zaangażowanie i udział. Do podziękowań dołącza się ksiądz proboszcz ze słowami „Bóg wam zapłać”

Antos Bartłomiej                Bernaś Jan                     Nicieja Łukasz

Antos Grzegorz                  Czekaj Klaudiusz          Nicieja Bartłomiej