WYPADEK PÓŁWIEŚ

WYPADEK PÓŁWIEŚ

pol_wyp

W piątek 7 kwietnia, około godziny 16.30 na drodze krajowej nr 44 w Półwsiu doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. Przy padającej mżawce na łuku drogi w kierunku Oświęcimia kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawo po stromym zboczu skarpy i uderzył w drzewo. Siła uderzenia lewą stroną pojazdu była ogromna.

 

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach na miejsce akcji zadysponował zastępy strażaków –ratowników z JRG Wadowice, OSP Brzeźnica i OSP Tłuczań a także Policję  i Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety ratownicy nie byli mu już w stanie pomóc,  a przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził  iż kierujący Citroenem Xsara Picasso 31- letni mieszkaniec Krakowa w wyniku obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.  

Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności tego wypadku. Strażacy zaapelowali do kierowców o ostrożność na drogach.

 

 

 

NASZA STRAŻ

wfos