Pożar w Półwsiu

Pożar w Półwsiu

 

Przybyli na miejsce akcji strażacy szybko opanowali i ugasili pożar który zagrażał pobliskim zabudowaniom. Niestety drewnianej konstrukcji stodoły nie udało się uratować.

 

pol_2017

Po ugaszeniu pożaru kierujący działaniem ratowniczym d-ca zastępu JRG Wadowice  przegrupował siły strażaków – ratowników. Gdy jedni widłami i kopocami wyrzucali  z pogorzeliska siano drudzy przelewali  je wodą.  Akcja trwała tak długo aż wszystko siano znalazło się poza miejscem które do niedawna nazywało się stodołą. Polecenie „zwijamy sprzęt” ratownicy przyjęli z ulgą a KDR w tym czasie przekazał miejsce objęte działaniem ratowniczym właścicielom. Na koniec zameldował na stanowisko kierowania „zakończenie działań –zastępy wracają do swoich koszar”. Będąca na miejscu policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

 

NASZA STRAŻ

wfos