Pożar w Półwsiu

Przybyli na miejsce akcji strażacy szybko opanowali i ugasili pożar który zagrażał pobliskim zabudowaniom. Niestety drewnianej konstrukcji stodoły nie udało się uratować.

pol_2017

Po ugaszeniu pożaru kierujący działaniem ratowniczym d-ca zastępu JRG Wadowice  przegrupował siły strażaków – ratowników. Gdy jedni widłami i kopocami wyrzucali  z pogorzeliska siano drudzy przelewali  je wodą.  Akcja trwała tak długo aż wszystko siano znalazło się poza miejscem które do niedawna nazywało się stodołą. Polecenie „zwijamy sprzęt” ratownicy przyjęli z ulgą a KDR w tym czasie przekazał miejsce objęte działaniem ratowniczym właścicielom. Na koniec zameldował na stanowisko kierowania „zakończenie działań –zastępy wracają do swoich koszar”. Będąca na miejscu policja ustala okoliczności tego zdarzenia.