Pożar w Sosnowicach

Pożar w Sosnowicach

sos_3
W środę 1 lutego przed południem w jednym z domów przy ul. Widokowej w Sosnowicach (gmina Brzeźnica) wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie na skutek niewłaściwego rozpalania w piecu kuchennym na węgiel. W wyniku wybuchu obsługujący piec młody mężczyzna został dotkliwie poparzony. W  jednej chwili jego ubranie i wyposażenie pomieszczenia kuchni stanęło w ogniu. W tym czasie w mieszkaniu przebywała jeszcze młoda kobieta.
Na ratunek pospieszył im mieszkaniec Sosnowic który z oddali zobaczył kłęby dymu. Pomógł ugasić ogień i wyciągnął na zewnątrz jeszcze tlące się rzeczy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej poszkodowanymi zajęli się ratownicy. Poparzonemu chłopakowi zrobili opatrunek i podali tlen. Dziewczynie która nie odniosła większych obrażeń udzielono tak ważnego w tym czasie dla niej wsparcia psychologicznego. Dzielnemu i odważnemu sąsiadowi również podano tlen medyczny albowiem twarz jego nosiła znamiona lekkiego podtrucia i kontaktu z wysoką temperaturą. 
sos_1
Lekarz zespołu ratownictwa medycznego zadysponowanego na miejsce akcji określił stan 18-latka jako poważny. Zadecydował o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go do krakowskiego szpitala.
sos_2

NASZA STRAŻ

wfos