Spotkanie opłatkowe Małopolskich Strażaków

Spotkanie opłatkowe Małopolskich Strażaków

mal20163

W sobotę dnia 17 grudnia 2016 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyli w Spotkaniu Opłatkowym Strażaków woj. Małopolskiego. Organizatorami spotkania, które wzorem lat ubiegłych zorganizowano w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie były władze Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,  Komendant Wojewódzki PSP oraz Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

 

mal20161

Spotkanie zaczęło się od śpiewania kolęd w wykonaniu zespołu z Lipnicy Wielkiej. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Premier Rady Ministrów Pani Beata SZYDŁO. W swoim wystąpieniu podkreśliła nierozerwalny związek jaki łączy strażaków i polityków. Jedni i drudzy są powołani do służby innym a odpowiedzialność za drugiego człowieka jest sensem naszej pracy. Na koniec Pani Premier powiedziała „Wasza służba jest najwyżej oceniana przez Polaków, jesteście obdarzeni największym zaufaniem społecznym, bo zawsze można na was liczyć” Podziękowała strażakom za ich pracę - szczególnie za ich udział w zabezpieczaniu Światowych Dni Młodzieży.

mal20162

Po odczytaniu fragmentu ewangelii Jego Eminencja Ksiądz Biskup Jan SZKODOŃ odmówiwszy modlitwę poświęcił opłatki i złożył Bożonarodzeniowe życzenia wszystkim  delegacją strażaków z jednostek OSP i PSP województwa małopolskiego przybyłym na tą uroczystość. Zaproszeni goście także składali podziękowania i życzenia strażakom którzy przy dźwiękach k0lęd mogli połamać się opłatkiem.

mal20163

Naszą jednostkę reprezentowali druhowie: Bartłomiej Antos, Grzegorz Antos, Krzysztof Antos, Arkadiusz  Mędrysa, Adrian Naglik.

ZA  UDZIAŁ   DRUHÓW -  SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY.

 

NASZA STRAŻ

wfos