Pożar w Łączanach

Pożar w Łączanach

loczan

Pożar stodoły wraz z zabudowaniami gospodarczymi zauważono około godziny 3.15 w nocy w niedzielę 11 grudnia. Przez silne podmuchy wiatru  ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i wkrótce objął cały budynek. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu dyżurny na stanowisku kierowania komendy powiatowej do akcji ratunkowej zadysponował dwa zastępy państwowej straży pożarnej z Wadowic.

 

Ponadto zaalarmowano strażaków z OSP Brzeźnica, Brzezinka, Łączany oraz Tłuczań by udali się na miejsce akcji gaszenia pożaru.  Mimo wysiłku strażaków budynku nie udało się uratować. Drewniana stodoła spłonęła niemal w całości wraz ze sprzętem i narzędziami znajdującymi się wewnątrz. Po ponad dwóch godzinach trwania akcji ratowniczo-gaśniczej dowódca KDR zakończył działania i polecił zastępom powrót do swoich jednostek. 

NASZA STRAŻ

wfos