Inspekcja gotowości na 5!

W dniu 26.10.2016 roku zespół inspekcyjny KP PSP w Wadowicach w składzie kpt. Łukasz Walczak oraz mł. asp. Bogdan Charnas przeprowadził inspekcję gotowości operacyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy. Po wezwaniu, z wykorzystaniem systemu selektywnego alarmowania, sił i środków OSP przed Dom Strażaka w Brzeźnicy, członkowie zespołu inspekcyjnego sprawdzili stan osobowy, wyposażenie osobiste oraz uprawnienia druhów do udziału w działaniach ratowniczych a następnie wyznaczyli strażakom OSP zadania w ramach ćwiczebnej akcji ratowniczej.

Działania zastępu typu GCBA 5/20 pod dowództwem dh. Grzegorza Antosa polegały na zlokalizowaniu oraz ugaszeniu pozorowanego pożaru powstałego w domowym garażu. W czasie prowadzonej przez strażaków OSP akcji ratowniczo-gaśniczej funkcjonariusze z zespołu inspekcyjnego, w obecności komendanta gminnego Związku OSP RP w Brzeźnicy - dh. Zdzisława Orgala oraz pracownika Urzędu Gminy w Brzeźnicy - pani Urszuli Kądzioły, obserwowali przebieg i sposób realizacji zadań, zwracając przy tym, jak zawsze, szczególną uwagę na przestrzeganie przez ćwiczących członków OSP m.in. przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, zasad taktyki działań ratowniczo-gaśniczych   oraz zasad prowadzenia korespondencji radiowej.

Po zakończeniu pozorowanychdziałań strażacy KP PSP Wadowice przekazali druhom uwagi dotyczące przebiegu ćwiczenia, a następnie sprawdzili sprawność oraz utrzymanie wybranego sprzętu pożarniczego i ratowniczego a także stan techniczny, porządek i czystość w części operacyjnej remizy OSP.

Końcową częścią inspekcji było sporządzenie protokołu jej przebiegu oraz na podstawie odpowiednich wskaźników liczbowych dokonanie oceny jednostki - OSP Brzeźnica otrzymała ogólną ocenę bardzo dobrą.