ZAKOŃCZENIE OBOZU 2016

ZAKOŃCZENIE OBOZU 2016

W środę 27 lipca kilka minut po 12 na parking przed gimnazjum w Brzeźnicy przyjechał autokar z dziećmi wracającymi z obozu strażackiego w nadmorskim Świętoujściu. Niektórzy  zniecierpliwieni i bardzo stęsknieni za swoimi pociechami rodzice na tym parkingu czekali już od godz. 11. Kiedy autokar pojawił się na ostatniej prostej adrenalina sięgnęła zenitu.
A gdy otworzyły się drzwi autokaru dzieci wychodziły jedno po drugim żwawo podążając w kierunku swoich bliskich. Tam roześmiane i opalone ginęły w uściskach swoich rodziców i młodszego rodzeństwa. Po kilku minutach gdy pierwsze emocje związane z powitaniem już opadły przyszedł czas na ostatni zbiórkę kończącą strażacki obóz. Druh oboźny wydał komendę „obóz dwuszeregu zbiórka”  oraz „baczność, spocznij, kolejno odlicz”.
obo_ko

Następnie złożył komendantowi obozu meldunek podając stan osobowy. Komendant meldunek przyjął i zwracając się do wszystkich podziękował całej kadrze za włożoną pracę przez cały czas trwania obozu i opiekę nad dziećmi w czasie przejazdów. Zaś wszystkim obozowiczom za zaangażowanie i zdyscyplinowanie po czym kazał wydać….. telefony komórkowe zdeponowane na czas trwania obozu by nie przeszkadzały zarówno kadrze obozowej realizować program zajęć, jak i uczetsnikom w nawiązywaniu realnych realizacji, a nie tych wirtualnych, opartych na internecie. Zapewne wielu uczestników obozu jak i rodziców przekonało się że bez telefonu można żyć nie tracąc kontaktu z bliskimi i rzeczywistością (rodzice otrzymali numery telefonów kadry obozowej do których mogli dzwonić kontaktując się z dziećmi o wyznaczonych porach). Na sam koniec komendant wydał okrzyk: OBÓZ, HIP HIP, obozowicze odpowiedzieli mu: HURA i tak trzy razy. To był ostatni akcent tegorocznego OBOZU STRAŻACKIEGO który przeszedł już do historii. Organizatorem tej letniej formy wypoczynku jakim jest „Strażacki obóz ratowniczy” już po raz szósty była Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy. W nadmorskich miejscowościach strażacy poprzez zabawę szkolili młodych adeptów pożarnictwa oraz przyszłych ratowników OSP w swoich  miejscowościach. Wypoczywając uczestnicy poznawali metody udzielania pierwszej pomocy, uczyli się obsługiwać sprzęt  gaśniczy i łączności. Do zobaczenia w przyszłym 2017 roku.
Po więcej zdjęć zapraszamy na naszego Facebooka

NASZA STRAŻ

wfos