POŻAR W BRZEŹNICY

POŻAR W BRZEŹNICY

W niedzielę 24 lipcaBrzeźnicy na ulicy Słonecznej w ogniu stanęły zabudowania gospodarcze połączone z budynkiem mieszkalnym. Pożar zauważyli sąsiedzi którzy zaalarmowali straż pożarną i powiadomili właścicielkę będącą w tym czasie poza domem. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy OSP Brzeźnica zbudowali dwie linie gaśnicze podając jeden prąd wody w natarciu na palącą się stodołę a drugi w obronie na budynek mieszkalny. Na miejsce akcji przyjeżdżały kolejne zastępy OSP i JRG.
poz_kos

Strażacy w aparatach górnych dróg oddechowych sprawdzili pomieszczenia gospodarcze nie znajdując tam osób poszkodowanych.  Dzięki natychmiastowej akcji strażaków udało się uratować budynek mieszkalny, ale drewniana konstrukcja  stodoły spłonęła niemal doszczętnie. Po ugaszeniu pożaru kierujący działaniem ratowniczym d-ca zastępu JRG Wadowice  przegrupował siły strażaków – ratowników. Gdy jedni widłami i kopocami wyrzucali z pogorzeliska siano przelewając je wodą drudzy odpoczywali w cieniu swoich samochodów pijąc ogromne ilości wody (temperatura przekraczała w tym czasie 30 stopni C). Po ok. 20 minutach zmiana i tak długo aż wszystko siano znalazło się poza miejscem które do niedawna nazywało się stodołą. Zakończenie działań i polecenie „zwijamy sprzęt” ratownicy przyjęli z ulgą. Po powrocie do remizy jeszcze trochę pracy. Napełnienie zbiornika wodą z hydrantu na sieci wodociągowej, mycie i rozwieszenie węży aby wyschły a suche na uzupełnienie do skrytek samochodu. Używane i zmoczone podczas działań mundury bojowe oraz rękawice do powieszenia a na koniec czyszczenie butów. To była pracowita  i wyczerpująca niedziela dla strażaków z terenu gminy Brzeźnica oraz zastępu JRG z Wadowic.

NASZA STRAŻ

wfos