REZUREKCJA i ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2016

REZUREKCJA i ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2016

 

wie_rez2

W wielką niedzielę  27.03 2016  roku o godz. 6.00 w Kościele Parafialnym w Brzeźnicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy uczestniczyli w procesji i mszy świętej rezurekcyjnej. Najpierw o godzinie piątej naczelnik włączył w remizie syrenę (budząc tych co mocno jeszcze spali) przypominając o zbiórce by o 5.20 pojawili się pierwsi strażacy. Uroczysta zbiórka, przegląd pododdziału wraz z pocztami sztandarowymi                        i przemarsz krokiem defiladowym z remizy do  kościoła robił wrażenie  na wszystkich. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew i feletron z figurą św. Floriana co dodało splendoru najważniejszej uroczystości kościelnej w kalendarzu liturgicznym.

Po powrocie w zwartym szyku do remizy czekaliśmy na zaproszonych gości. Kiedy zjawili się księża (proboszcz i diakon) pan kościelny i organista odmówiliśmy wspólną modlitwę. Następnie zasiedliśmy do wspólnego wielkanocnego stołu by w gronie „strażackiej braci” zjeść  świąteczne śniadanie. Zwyczaj ten jest w naszej jednostce mocno zakorzeniony i kultywowany  od wielu już lat.

Zarząd  OSP  Brzeźnica  bardzo  dziękuje wszystkim tym druhom którzy brali udział w uroczystościach „Wielkiej Nocy”. Za pełnienie 24 - godzinnej warty przy grobie Pana Jezusa, za uczestnictwo w rezurekcji oraz przygotowanie świątecznego wielkanocnego śniadania.

Do podziękowań dołącza się Ksiądz Proboszcz Adam Lenart słowami „ Na  was  strażaków  zawsze  można  liczyć…”.

W uroczystości rezurekcyjnej uczestniczyli:

ANTOS Bartłomiej

ANTOS Grzegorz

ANTOS Krzysztof

ANTOS Marek

ANTOS Paweł

ANTOS Tadeusz

ANTOS Wanda

BARAN Paweł

BERNAŚ Jan

BOLECH Gabriel

CURZYDŁO  Andrzej

JEZIERSKI Tadeusz

KOZIK  Krystian

MAŚLONA Alicja

MEDRYSA Arkadiusz

NAGLIK Adrian

NICIEJA Łukasz

OSOBA Szymon

PAMUŁA Jerzy

PAMUŁA Kamil

PAMUŁA Konrad

PAMUŁA Maksymilian

PAMUŁA Wojciech

PILCH Adam

TOMSKI Krzysztof

WAGA Kacper

ZAJĄC Piotr

NASZA STRAŻ

wfos