REZUREKCJA i ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2016

wie_rez2

W wielką niedzielę  27.03 2016  roku o godz. 6.00 w Kościele Parafialnym w Brzeźnicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy uczestniczyli w procesji i mszy świętej rezurekcyjnej. Najpierw o godzinie piątej naczelnik włączył w remizie syrenę (budząc tych co mocno jeszcze spali) przypominając o zbiórce by o 5.20 pojawili się pierwsi strażacy. Uroczysta zbiórka, przegląd pododdziału wraz z pocztami sztandarowymi                        i przemarsz krokiem defiladowym z remizy do  kościoła robił wrażenie  na wszystkich. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew i feletron z figurą św. Floriana co dodało splendoru najważniejszej uroczystości kościelnej w kalendarzu liturgicznym.

Po powrocie w zwartym szyku do remizy czekaliśmy na zaproszonych gości. Kiedy zjawili się księża (proboszcz i diakon) pan kościelny i organista odmówiliśmy wspólną modlitwę. Następnie zasiedliśmy do wspólnego wielkanocnego stołu by w gronie „strażackiej braci” zjeść  świąteczne śniadanie. Zwyczaj ten jest w naszej jednostce mocno zakorzeniony i kultywowany  od wielu już lat.

Zarząd  OSP  Brzeźnica  bardzo  dziękuje wszystkim tym druhom którzy brali udział w uroczystościach „Wielkiej Nocy”. Za pełnienie 24 - godzinnej warty przy grobie Pana Jezusa, za uczestnictwo w rezurekcji oraz przygotowanie świątecznego wielkanocnego śniadania.

Do podziękowań dołącza się Ksiądz Proboszcz Adam Lenart słowami „ Na  was  strażaków  zawsze  można  liczyć…”.

W uroczystości rezurekcyjnej uczestniczyli:

ANTOS Bartłomiej

ANTOS Grzegorz