Sprzątanie Wielkanocne 2016

sprz_2016

W sobotę przed niedzielą palmową jak co roku strażacy OSP Brzeźnica stawili się na zbiórce przed remizą której celem było „porządkowanie wiosenne” między innymi: 1) terenu wokół strażnicy, 2) drogi dojazdowej do kościoła parafialnego, 3) parkingu samochodowego i terenu do niego przyległego. Wykonano również porządkowanie kuchni i świetlicy oraz sprzątano w samochodach, boksach  garażowych i kotłowni. Druhowie sprawnie rozdzielili zadania między sobą i przystąpili do pracy. Najpierw wszyscy czyścili pobocza jezdni z żużlu i piachu. Zamiatali chodnik i plac przed plebanią.

sprz_2016

Ale najwięcej pracy dostarczył nam ogrom zeszłorocznych suchych liści.

sprz1_2016

Na koniec wszystkie zebrane nieczystości załadowano na przyczepę i wywieziono.

sprz2_2016

Nie sposób pominąć obecności i zaangażowania druhów z MDP chłopców.  Efektem pracy najmłodszych druhów było kilka 160l worków  śmieci pozbieranych pomiędzy parkingiem a stadionem sportowym i boiskiem szkolnym.

sprz3_2016

Po czterech godzinach intensywnej pracy zakończyliśmy „Wielkanocne sprzątanie”.Wszystkim druhom wymienionym poniżej bardzo dziękuje za zaangażowanie i udział. Do podziękowań dołącza się ksiądz proboszcz ze słowami „Bóg wam zapłać”

Bartłomiej Antos
Szymon Osoba Jan Bernaś