2 luty 2016

2 luty 2016

Wtorek 2.02. 2016r był  dla służb ratunkowych naszego powiatu wyjątkowo pracowity. Na ulicach regularnie można było słyszeć sygnały alarmowe wozów straży pożarnej, policji i pogotowia. A wszystko zaczęło się tuż po piątej rano w Brzezince (gm. Brzeźnica) gdzie doszło do pożaru w budynku  mieszkalnym. Tam ogień pojawił się w pomieszczeniu w którym znajdował się piec  a prawdopodobną przyczyną zapłonu było nieprawidłowe jego używanie. Paliły się fotele, który znajdował się bezpośrednio przy piecu kaflowym. Szczęśliwie dla piątki lokatorów nikomu nic się nie stało. Strażacy udzielili im pierwszej pomocy przedmedycznej  podając tlen a po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego przekazali ich pod opiekę lekarzy.

Około południa, silne powiewy wiatru przyczyniły się do kolejnej interwencji. Strażacy interweniowali przy usuwaniu z dróg połamanych drzew i konarów w  Nowych Dworach. Złamane konary wisiały nad przystankiem autobusowym a na drogę zaczęły spadać połamane gałęzie drzew.

Żeby tego było mało, tuż przed 23. do Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotarła informacja o ogromnym pożarze trawy w Brzeźnicy. Przy ulicy Spacerowej strażacy gasili ponad 80 arów podpalonej trawy. Rozprzestrzeniający się żywioł zagrażał pobliskim zabudowaniom gospodarczym i budynkom mieszkalnym. Do akcji wyjechały trzy zastępy straży pożarnej które po upływie godziny opanowały i ugasiły pożar. Strażacy podejrzewają, że prawdopodobną przyczyną jego powstania  było podpalenie. Policja szuka sprawcy tego zdarzenia. Strażacy ponownie apelują do mieszkańców, aby zaprzestali procederu wypalali traw na nieużytkach.

NASZA STRAŻ

wfos