Wspomnijmy Bożę Ciało

Wspomnijmy Bożę Ciało

bocia

Dnia 19 czerwca 2014 roku w czwartek druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej i procesji ku czci  „Bożego Ciała”. Po zakończeniu eucharystii procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ruszyła ulicami „osiedla” do rynku, następnie  drogą w kierunku Kalwarii by na koniec powrócić na osiedlowe uliczki. Trasę procesji zabezpieczali strażacy wraz  z policjantami którzy na czas przejścia procesji ulicę Kalwaryjską zamknęli dla ruchu kołowego.

Po powrocie do remizy na spragnionych czekały zimne napoje i krótkie sprawozdanie z działalności zarządu OSP Brzeźnica które przedstawił druh naczelnik.

W Uroczystości uczestniczyli druhowie:

 1. Antos Grzegorz
 2. Antos Marek
 3. Antos Paweł
 4. Antos Tadeusz
 5. Baran Michał
 6. Bernaś Jan
 7. Curzydło Andrzej bocia1
 8. Grochal Wojciech
 9. Jezierski Tadeusz
 10. Kozik Krystian
 11. Klaja Dariusz
 12. Klaja Sławomir
 13. Nicieja Łukasz
 14. Pamuła Jerzy
 15. Pamuła Maksymilian
 16. Pamuła Kamil
 17. Płotek Witold
 18. Polanek Józef

 

MDP

 1. Augustyniak Rafał
 2. Bolech Gabryjel
 3. Czekaj Klaudiusz
 4. Korabik Łucja
 5. Naglik Adrian
 6. Pamuła Konrad

NASZA STRAŻ

wfos