Kanonizacja - Św. Jan Paweł II

Kanonizacja - Św. Jan Paweł II

kanwadW dniu 27 kwietnia 2014 roku na wadowickim rynku odbyły się uroczyste obchody  kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Do godziny 8.30 na plac manewrowy JRG Wadowice przybywały delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z pocztami sztandarowymi z terenu powiatu wadowickiego oraz innych części Małopolski. Zbiórkę pododdziału złożonego z członków OSP i 83 pocztów sztandarowych która wyznaczona została na godz. 8.35 przeprowadził dowódca uroczystości kapitan Marek Nowak. Kilka uwag informacyjnych i o godz.8.40 wymarsz pododdziału na wadowicki rynek. Tam wśród kilku tysięcy mieszkańców i pielgrzymów strażacy wzięli udział w mszy świętej polowej której oprawę muzyczną zapewniły połączone siły orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych z Choczni i Kleczy.

 

Po jej zakończeniu wszyscy obecni na telebimie obejrzeli transmisję uroczystości kanonizacyjnej z placu Świętego Piotra w Rzymie. Gdy transmisja dobiegła końca strażacy w szyku przeszli przez wadowicki rynek noszący nazwę Placu Jana Pawła II do koszar JRG Wadowice. Na miejscu dowódca uroczystości Marek Nowak podziękował wszystkim bardzo serdecznie po czym wydał komendę „Rozejść się”. Po rozformowaniu pododdziału wróciliśmy do macierzystej jednostki w Brzeźnicy. Delegację OSP Brzeźnica stanowili:

 

  • Dh. ANTOS Grzegorz
  • Dh. ANTOS Tadeusz
  • Dh .CURZYDŁO Andrzej
  • Dh. PAMUŁA Jerzy
  • Dh. PAMUŁA Wojciech
  • Dh. PILCH Adam
  • Dh. PŁOTEK Witold

NASZA STRAŻ

wfos