Inicjatywa ustawodawcza

Inicjatywa ustawodawcza

prawoW dniu 19.05.2014r. w remizie OSP Ustronie Morskie powołany został Komitet Inicjatywy Ustawodawczej w celu dokonania zmiany ustawy o ochronie przeciw pożarowej, tak aby zapewnić strażakom niezawodowym, którzy ucierpieli w związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi lub ćwiczeniami, zasiłek chorobowy albo świadczenie rehabilitacyjne na okres niezdolności do pracy.

 

W obecnym stanie prawnym,  członek Ochotniczej Straży Pożarnej, który ucierpiał w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczej lub ćwiczeń, nie był zatrudniony na umowę o pracę, np. będąc osobą uczącą się, bezrobotną, zatrudnioną na umowę zlecenie itp. jest pozbawiony jakichkolwiek świadczeń przez okres choroby i rehabilitacji. Aby zmienić ten stan rzeczy, postanowiliśmy zaproponować zmiany w ustawie, a następnie zebrać 100.000 podpisów pod projektem.

Zaznaczamy że jest to projekt , prawdziwy obraz będzie się kształtował dopiero podczas prac w komisjach sejmowych w których udział brać będą członkowie komitetu. Zbiórkę podpisów rozpoczniemy po rejestracji naszego Komitetu i po jego ogłoszeniu przez Marszałka Sejmu. Wparcia prawnego udziela adwokat Przemysław Przytuła ze Szczecina.

Dokumenty do pobrania:

Aby pobrać plik z niezbędnymi dokumentami do zbierania podpisów kliknij poniższy link:

przeklej.org/file/lVO60o/Zmieniamy.ustawe.o.ochronie.ppoz..pdf

Uwaga:

Nie numerujemy samodzielnie list z podpisami. Numeracja następuje w siedzibie Komitetu. Listy wypełniamy czytelnie zgodnie z opisem

* Materiał ze strony http://osp.ustronie-morskie.pl/zmieniamy-ustawe,332,l1.html

NASZA STRAŻ

wfos