Służba na imprezie CAŁA POLSKA BIEGA

Służba na imprezie CAŁA POLSKA BIEGA

calpol2W piątek 23 maja 2014 r.na boisku sportowym w Brzeźnicy, po raz szósty odbyły się zawody sportowe organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Biega". Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Brzeźnica - Panna Bogusława Antosa, a jej organizatorami byli:

 

 

- Uczniowski Klub Sportowy w Brzeźnicy

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy

Na boisku sportowym klubu LKS NADWIŚLANKA Brzeźnica, amatorzy biegania startowali na różnych dystansach w pięciu kategoriach wiekowych. Między sobą rywalizowały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, młodzież oraz dorośli z terenu Gminy Brzeźnica (i nie tylko).

Współorganizatorami tej imprezy byli:

- Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy,

- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzeźnicy,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy,

- Szkolne Koło PCK w Brzeźnicy,

- 51 Drużyna Harcerska "Wędrownicy" w Brzeźnicy

Strażakom z jednostki OSP w Brzeźnicy powierzono zabezpieczenie medyczne całej imprezy. Wszystkim potrzebującym udzielono pomocy, tej przed medycznej również. Odnotowaliśmy  kilka przypadków skaleczeń i odarcia naskórka kolan do których to doszło po upadku na bieżnię. Jedna uczestniczka odniosła kontuzję po skręceniu stopy. Najwięcej odnotowaliśmy omdleń i zasłabnięć z powodu wysokiej temperatury i palącego słońca.

 

calpol1

calpol2

NASZA STRAŻ

wfos