Karta ratownicza

Masz samochód? Twój pojazd został wyprodukowany po 2000 roku? Twój samochód nie jest eksponatem garażowym? Ta informacja jest właśnie dla ciebie!!! KARTA RATOWNICZA.
Dzisiejsze samochody są budowane jak twierdze. Wzmocnienia, napinacze gazowe, poduszki to tylko kilka rzeczy, z którymi podczas wypadku ratownik musi się zmagać. Dzisiaj nawet umiejscowienie akumulatora w pojeździe nie jest tak oczywiste jak kilka lat temu. Dlatego właśnie - daj sobie szansę, daj nam szansę uratować ciebie. Zaopatrz się w kartę ratowniczą, umieść ją w osłonie przeciwsłonecznej kierowcy, oznakuj swój samochód, że znajduje się w nim karta.

Poczytaj więcej.
 

OTWP 2014

12 marca 2014 miał miejsce finał eliminacji gminnych OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ. W eliminacjach gminnych naszą Ochotniczą Straż Pożarną reprezentowali: (kat. szkół podstawowych): Tomasz Mędrysa i (kat. szkół gimnazjalnych): Arkadiusz Mędrysa, Konrad Pamuła oraz Bartłomiej Antos. Osobom, które będą reprezentowały naszą gminę życzymy samych sukcesów na finale eliminacji powiatowych.

OTWP_final


 

Zamiast fiskusowi daj strażakowi

logo_opp_1proc

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy po raz pierwszy kieruje prośbę do wszystkich którym bezpieczeństwo  naszej małej społeczności nie jest obojętne. Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy od trzech lat rozwija się bardzo dynamicznie. Pierwsze tego dowody to termomodernizacja jak również remont pomieszczeń kuchennych i sanitariatów w remizie. Wraz z odnowioną elewacją
w remizie naszej zaczęło tętnić życie. Dom Strażaka w Brzeźnicy to miejsce spotkań naszej młodzieży strażackiej, to miejsce gdzie organizowane są akcje honorowego krwiodawstwa jak również systematycznie spotyka się i pracuje rada sołecka. Dzięki staraniom i wsparciu wielu osób, w tym także Państwa za co szczególnie dziękowałem na zeszłorocznych uroczystościach majowych w naszej straży rozpoczął służbę nowoczesny i profesjonalny samochód pożarniczy marki MAN. Ostatnie lata to także wiele godzin prywatnego czasu, który druhowie naszej straży poświęcili na wyszkolenie. Dzisiaj mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nasza straż jest w pełni przygotowana, aby dbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Jednakże to wszystko nie było by możliwe, gdyby nie sponsorzy i darczyńcy. Wśród tej grupy jesteście także, Wy – mieszkańcy, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Działalność nas – strażaków, jest także, całkowicie społeczna – a jedyną motywacją do podejmowania tych wyzwań jest dobro społeczeństwa.

 

PRZEKAZANIE 1% PODATKU

My Brzeźniccy Strażacy, poczuwając się do odpowiedzialności i wychodząc naprzeciw państwa oczekiwaniom dokonaliśmy wszelkich starań, aby w 2013 roku wymienić samochód pożarniczy. Niestety nie było by to możliwe, bez długoletnich zobowiązań finansowych, jakie musieliśmy zaciągnąć. Zobowiązań, które musimy spłacić. Dziś zwracamy się z gorącym apelem do Państwa o

Podjęcie tej decyzji nie wiąże się dla żadnego z obywateli z wyłożeniem funduszy z własnych skromnych portfeli. Nie trzeba dokonywać żadnych przelewów. Są to pieniądze z pozostałego – nieodliczonego podatku, który już „fiskus” pobrał od  Naszych dochodów. Poniżej jest przykład
w jaki sposób należy wypełnić w części „I” i „J”. Bardzo prosimy o dokładne wpisanie nr KRS 0000116212 (poz. 123) oraz celu szczegółowego 1%: Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy, 34-114 (poz. 126).  Pozycja 124 – to właśnie 1% nieodliczonego podatku – dla każdego z nas inna.

1procent_web
 

Odprawa roczna

W dniu 7 marca 2014 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach zorganizowała roczną odprawę szkoleniową dla funkcyjnych ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu wadowickiego, w której udział wzięli prezesi zarządów oddziałów miejskich/gminnych Związku OSP RP, komendanci miejscy/gminni Związku OSP RP, prezesi zarządów OSP oraz naczelnicy OSP. Naszą jednostkę reprezentował Prezes i Naczelnik.
 

Inspekcja gotowości operacyjnej

kogot13_2W dniu 27 grudnia 2013 roku nasza jednostka została poddana inspekcji gotowości operacyjnej. Zespół kontrolny w składzie st.kpt. Grzegorz Skrzypczak oraz mł. bryg. Jerzy Leśniakiewicz sprawdzili czas dotarcia na miejsce, pełnego umundurowania oraz wyjazdu do potencjalnego zdarzenia. Następnie dokonali sprawdzenia wiedzy z zakresu prowadzenia działań ratowniczych. Praktyczne ćwiczenie polegało na wyjeździe do pożaru lasu, podaniu jednego prąądu wody w natarciu oraz zabezpieczenie wodne na pobliskim cieku wodnym. Po wykonaniu zadania dowódca zastępu zgłosiła zakończenie działania, a następnie powrót do bazy.
 

Spotkanie opłatkowe w SA PSP w Krakowie

opl13_5W dniu 21 grudnia 2013 roku jedenastu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyło w V Spotkaniu Opłatkowym Małopolskich Strażaków.Wspotkaniu, które było organizowane po raz V, brzeźniccy strażacy uczestniczyli już po raz IV. Delegacja nasza wspólnie z delegacjami z całego województwa małopolskiego przy współudziale ks. kardynała Stanisława Dziwisza - metropolity krakowskiego, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego - Edwarda Siarki, Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego nadryg. Andrzeja Mroza, Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Sowy, Wojewody Małopolskiego - Jerzego Milera wysłuchała okolicznościowych życzeń, występów grup artystycznych i połamała się opłatkiem.
 

Na kartach histori

rem
 

Strona 11 z 23

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj20
mod_vvisit_counterWczoraj43
mod_vvisit_counterW tym tygodniu111
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu237
mod_vvisit_counterW tym miesiącu450
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu967
mod_vvisit_counterWszyscy65045

wfos