Ćwiczenia w Szkole Podstawowej

P_20160512_101954

12 maj 2016 rok. Ewakuacja szkoły podstawowej w związku z zagrożeniem pożarowym, jedna osoba poszkodowana taki scenariusz miały dzisiejsze ćwiczenia jakie zorganizował Naczelnik OSP BRZEŹNICA. Lokalizacja źródła ognia oraz osoby poszkodowanej, udzielenie pierwszej pomocy, a to wszystko przy widowni, jaką stworzyli uczniowie i nauczyciele. Ćwiczenia wzbogacił komentarz Prezesa przez tubę. Ćwiczenia trwały od 9.30 do godz. 10.45. Omówienie ewakuacji dla grona pedagogicznego nastąpi na najbliższej radzie.
 

BRAWO DRUHU BARTŁOMIEJU

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy w swoich szeregach ma ratowników przygotowanych do udzielania pomocy przedmedycznej. Uważamy, że edukacja w tym zakresie powinna być prowadzona od najmłodszych lat. Dlatego organizujemy systematyczne działania mające na celu kształtowanie prawidłowej postawy promedycznej i ratowniczej wśród dzieci i młodzieży. Organizowane zajęcia z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, warsztaty raotnicze, edukacja na obozach sportowo - pożarniczych, wsparcie w ramach przygotwań zespołów startujących w turnieju "I ty możesz zostać ratownikiem". Wszystkie te działania powodują, że mamy młodzież świadomą obowiązków spoczywających na świadku zdarzeń, młodzież, która nie boi się reagować i wie w jaki sposób pomóc.

Najlepiej o tym świadczy fakt, iż jeden z członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Brzeźnicy - Bartłomiej Antos - uczeń klasy III Gimnazjum w Brzeźnicy wykazał się w codziennej sytuacji wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy m.in. wykonując masaż serca mieszkance Brzeźnicy, która zasłabła na ulicy. Pomocy udzielał, aż do momentu przybycia służb ratowniczych, z którymi następnie współpracował jak prawdziwy ratownik. Jego bohaterska postawa zasługuje na najwyższą pochwałę, a jego czyn jest godny naśladowania dla nas wszystkich. BRAWO DRUHU BARTŁOMIEJU.

 

NEWS - Obóz coraz bliżej.

ob189Coraz bliżej do wyjazdu na obóz strażacko - sportowy. Z każdym dniem jest nas coraz więcej. I bardzo się z tego powodu cieszymy bo to będzie gwarantowało nam wspaniałą zabawę. Pragniemy, aby to właśnie dla Was była niezapomniana przygoda życia. Poniżej znajduje się karta do pobrania i wypełnienia. Karta została przygotowana na podstawie obowiązujących przepisów, które weszły w kwietniu br. w życie. Kartę należy wydrukować (proszę o wydrukowanie dwustronne), wypełnić oraz dostarczyć najpóźniej w dniu spotkania informacyjnego z rodzicami.
 
 

REZUREKCJA i ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2016

 

wie_rez2

W wielką niedzielę  27.03 2016  roku o godz. 6.00 w Kościele Parafialnym w Brzeźnicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy uczestniczyli w procesji i mszy świętej rezurekcyjnej. Najpierw o godzinie piątej naczelnik włączył w remizie syrenę (budząc tych co mocno jeszcze spali) przypominając o zbiórce by o 5.20 pojawili się pierwsi strażacy. Uroczysta zbiórka, przegląd pododdziału wraz z pocztami sztandarowymi                        i przemarsz krokiem defiladowym z remizy do  kościoła robił wrażenie  na wszystkich. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew i feletron z figurą św. Floriana co dodało splendoru najważniejszej uroczystości kościelnej w kalendarzu liturgicznym.

 

Warta 2016

war_wiel2Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich.  Wartę przy grobie Pana Jezusa w Kościele Parafialnym w Brzeźnicy  zaciągnęła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej – Brzeźnica. Straż przy Grobie Pańskim  (w postawie zasadniczej, stojąc  nieruchomo  i wciągniętym brzuchem) z halabardami i w złotych hełmach pełnili w sobotę od godziny 7.00 do godziny 19.00 następujący druhowie:

 

 

 

 

Sprzątanie Wielkanocne 2016

sprz_2016

W sobotę przed niedzielą palmową jak co roku strażacy OSP Brzeźnica stawili się na zbiórce przed remizą której celem było „porządkowanie wiosenne” między innymi: 1) terenu wokół strażnicy, 2) drogi dojazdowej do kościoła parafialnego, 3) parkingu samochodowego i terenu do niego przyległego. Wykonano również porządkowanie kuchni i świetlicy oraz sprzątano w samochodach, boksach  garażowych i kotłowni. Druhowie sprawnie rozdzielili zadania między sobą i przystąpili do pracy. Najpierw wszyscy czyścili pobocza jezdni z żużlu i piachu. Zamiatali chodnik i plac przed plebanią.

 

Przygotowania do Świąt

war1Przed nami Święta Wielkanocne. Już dzisiaj je zaplanujmy. Jak tradycja długa w naczej Ochotniczej Straży Pożarnej pamiętajmy o warcie przy grobie pańskim, udziale we Mszy Św. Rezurekcyjnej oraz Śniadanku Wielkanocnym. Już od dzisiaj można zgłaszać się do druhów Naczelników i zapisywać się na czuwanie przy Grobie Pańskim. Liczymy na 100% frekwencję. 

  

 

Strona 10 z 26

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu188
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu323
mod_vvisit_counterW tym miesiącu692
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1208
mod_vvisit_counterWszyscy74718

wfos