Zbiórka krwi

ak_krew_20171

Dnia 15 stycznia 2017 roku w remizie OSP Brzeźnica przeprowadzona została kolejna już akcja poboru krwi. Organizatorem był Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi „DAR SERCA” powstały przy Zarządzie Gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Brzeźnicy.

 

Szampański WIeczór

 

syl_1
W ostatni wieczór 2016 roku tj. 31 grudnia w sali CKiP w Brzeźnicy o godzinie 19 rozpoczął się „Strażacki Bal Sylwestrowy” którego organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy. Tuż po godzinie dziewiętnastej przybyli pierwsi goście których w imieniu organizatorów przywitała Urszula Antos. Panie w pięknych sylwestrowych kreacjach, panowie w nienagannie skrojonych garniturach zajmowali miejsca przy stolikach im wskazanych. Po obiedzie głos zabrał prezes naszej OSP Mateusz Żukowski który życzył wszystkim gościom wspaniałej szampańskiej zabawy.
 

Życzenia 2016

zyczenia
 

Spotkanie opłatkowe Małopolskich Strażaków

mal20163

W sobotę dnia 17 grudnia 2016 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyli w Spotkaniu Opłatkowym Strażaków woj. Małopolskiego. Organizatorami spotkania, które wzorem lat ubiegłych zorganizowano w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie były władze Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,  Komendant Wojewódzki PSP oraz Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

 

Pożar w Łączanach

loczan

Pożar stodoły wraz z zabudowaniami gospodarczymi zauważono około godziny 3.15 w nocy w niedzielę 11 grudnia. Przez silne podmuchy wiatru  ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i wkrótce objął cały budynek. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu dyżurny na stanowisku kierowania komendy powiatowej do akcji ratunkowej zadysponował dwa zastępy państwowej straży pożarnej z Wadowic.

 

Inspekcja gotowości na 5!

 

W dniu 26.10.2016 roku zespół inspekcyjny KP PSP w Wadowicach w składzie kpt. Łukasz Walczak oraz mł. asp. Bogdan Charnas przeprowadził inspekcję gotowości operacyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy. Po wezwaniu, z wykorzystaniem systemu selektywnego alarmowania, sił i środków OSP przed Dom Strażaka w Brzeźnicy, członkowie zespołu inspekcyjnego sprawdzili stan osobowy, wyposażenie osobiste oraz uprawnienia druhów do udziału w działaniach ratowniczych a następnie wyznaczyli strażakom OSP zadania w ramach ćwiczebnej akcji ratowniczej.

 

 

ZAKOŃCZENIE OBOZU 2016

W środę 27 lipca kilka minut po 12 na parking przed gimnazjum w Brzeźnicy przyjechał autokar z dziećmi wracającymi z obozu strażackiego w nadmorskim Świętoujściu. Niektórzy  zniecierpliwieni i bardzo stęsknieni za swoimi pociechami rodzice na tym parkingu czekali już od godz. 11. Kiedy autokar pojawił się na ostatniej prostej adrenalina sięgnęła zenitu.
 

Strona 8 z 26

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu188
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu323
mod_vvisit_counterW tym miesiącu692
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu1208
mod_vvisit_counterWszyscy74718

wfos