Tragedia w Łączanach

W nocy z niedzieli  13.08 na poniedziałek 14.08 około godziny 3:30 27-letni kierowca fiata cinquecento z niewiadomych przyczyn wjechał do kanału w Łączanach. Na wpół zatopiony pojazd zauważył przypadkowy przechodzień. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z JRG Wadowice, OSP Brzeźnica, Łączany a także policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety na pomoc mężczyźnie było już za późno. Policja ustala okoliczności tej tragedii.

lokan

 

Strażacy POWSTAŃCOM!!!

We wtorek dnia 1 sierpnia, dokładnie o godzinie 17.00 w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na budynku naszej remizy zawyła syrena. Przez trzy minuty jej ciągły dźwięk przypominał co tak naprawdę się stało w godzinę „W” 73 lata temu. Tego dnia cała Polska oddaje hołd bohaterskim powstańcom. Czci pamięć żołnierzy Powstania Warszawskiego oraz mieszkańców stolicy poległych i zamordowanych przez Niemców w czasie powstania.

Przez 63 dni (od 1 sierpnia do 3 października 1944 r.) Warszawa walczyła samotnie z niemieckim okupantem. Żołnierze AK, harcerze i cywile, podejmując heroiczny wysiłek walki o wolność i życie, ponieśli olbrzymie ofiary.

pow

 

SOKI na KRAJÓWCE

We wtorek 11 lipca 2017 roku tuż przed godziną 10.00 na drodze krajowej nr 44 w  miejscowości Nowe Dwory doszło do niebezpiecznego zdarzenia komunikacyjnego. Przy padającym deszczu na łuku drogi niespełna 100 metrów za skrzyżowaniem z drogą w kierunku Wadowic na jadący od Zatora samochód osobowy najechał drugi osobowy. Z kolei na kolizję osobówek najechał TIR który chcąc uniknąć zderzenia zaczął gwałtownie hamować. Na szczęście kierowcy udało się zatrzymać pojazd i do zderzenia nie doszło. Ale przewożony w naczepie na paletach towar (2 litrowe napoje) był niezabezpieczony.  Zgrzewki sześciopaku napoju w pięciu warstwach owinięte tylko   folią „strecz”  w wyniku działania siły odśrodkowej wyłamały prawą burtę naczepy, rozerwały plandekę i wypadły na drogę.

 

tym3

 

Ćwiczenia CZERWIEC 2017

W dniach 20-21.06.2017 roku na terenie powiatu wadowickiego przeprowadzone zostało wieloszczeblowe powiatowe ćwiczenie obronne „Czerwiec 2017”. W pierwszym dniu manewrów w każdej z gmin rozgrywany był inny epizod ćwiczeń m.in. w Witanowicach i Wieprzu przeprowadzono dystrybucję jodu na wypadek zdarzenia radiacyjnego, natomiast w Urzędach Gmin w Stryszowie i Mucharzu uruchomiono akcję kurierską. Gmina Brzeźnica zgodnie z założeniami planu otrzymała zadanie zabezpieczenia funkcji państwa – gospodarza /HNS/, polegające na zabezpieczeniu logistycznym przemieszczającej się kompanii zmechanizowanej w liczbie 50 żołnierzy po trasie Kraków – Brzeźnica – Tomice – Wadowice – Andrychów – Bielsko - Biała. Akcja przebiegała zgodnie z procedurami przyjętymi w dokumentacji „Punktu Kontaktowego HNS Urzędu Gminy Brzeźnica”.

cw_2017
 

Kurs pierwszej pomocy

 

k_pom_2017

W miesiącu czerwcu w dniach 9, 10, 11 i 16,17,18  przeprowadzony został podstawowy kurs KPP dla strażaków – ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Brzeźnica.  Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy realizowany przez Centrum Ratownictwa pozwala na uzyskanie tytułu „Ratownika” zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym i tym samym uzyskanie najwyższego możliwego stopnia przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który dostępny jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego.

 

Uroczystość Bożego Ciała

Dnia 15 czerwca 2017 roku w czwartek druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej i procesji ku czci  „Bożego Ciała”.  Po zakończeniu eucharystii procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ruszyła ulicami dzielnicy „osiedle”.  Naszą jednostkę OSP reprezentował pododdział strażaków wraz z pocztem sztandarowy na czele. W czasie procesji strażacy nieśli chorągiew, feretron oraz relikwie świętego Floriana. Trasę procesji na czas jej przejścia zabezpieczali strażacy którzy mieli „oko” na wszystko co się dzieje.  Po powrocie do remizy na spragnionych czekały zimne napoje i krótkie sprawozdanie z działalności zarządu OSP Brzeźnica które przedstawił druh naczelnik.

 

bc2017_1

 

Zawody sportowo - pożarnicze

W dniu 4 czerwca bieżącego roku odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze zorganizowane na boisku sportowym w Łączanach. Do zawodów przystąpiło dziesięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości: Beczyn, Brzezinka, Brzeźnica, Chrząstowice, Kopytówka, Łączany, Marcyporeba, Paszkówka, Sosnowice i Tłuczań,    oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Łączany i Marcyporęba.

 

z2017_2

 

Strona 5 z 26

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj46
mod_vvisit_counterW tym tygodniu199
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu290
mod_vvisit_counterW tym miesiącu797
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu884
mod_vvisit_counterWszyscy73615

wfos