Wypadek w Nowych Dworach

nowedwory2017
W środę27.września tuż po godzinie 13:00 w Nowych Dworach na ulicy Krakowskiej leżącej w ciągu drogi krajowej nr 44 doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się tutaj  trzy samochody osobowe: mazda, seat ibiza oraz alfa romeo 159. Kierujący mazdą  jadąc od strony Oświęcimia chciał skręcić w lewo więc zatrzymał się by ustąpić pierwszeństwo przejazdu samochodom jadącym z przeciwka. Za nim zatrzymał się seat ibiza, którego kierowca oczekiwał na kontynuowanie jazdy. Z kolei kierujący alfa Romeo prawdopodobnie w skutek nadmiernej prędkości nie wyhamował i najechał na tył stojącego samochodu seat Ibiza.
 

Groźny wypadek w Nowych Dworach

Dnia 22 września w piątek tuż przed godziną 18 na drodze powiatowej w miejscowości Nowe Dwory (gmina Brzeźnica) doszło do wypadku komunikacyjnego. Kierujący samochodem fiat seicento mężczyzna prawdopodobnie w skutek nadmiernej prędkości na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał ze swojego pasa i uderzył w betonowy mostek. Świadkowie zdarzenia wezwali pomoc. Dyżurny stanowiska kierowania komendy powiatowej PSP w Wadowicach zadysponował do wypadku strażaków z JRG Wadowice, z OSP Brzeźnica, OSP Marcyporęba,

nowedwo1

 

Pożar w Marcyporębie

Dnia 22 września o godzinie 21.40 do stanowiska kierowania komendy powiatowej PSP w Wadowicach wpłynęło zawiadomienie o pożarze sadzy w kominie drewnianego domu w Marcyporębie – przysiółek Bachorowice. Dyżurny natychmiast zadysponował 3 zastępy z JRG Wadowice oraz samochód Magirus z drabiną. Następnie alarmował jednostki OSP Marcyporęba, Brzeźnica, Brzezinka. Nim na miejscu zdarzenia pojawiły się pierwsze zastępy straży ogień rozgorzał i opanował całe poddasze. Dojazd do płonącego domu prowadziła bardzo wąska kamienista droga.

 

marcypoz2

 

Pożar poddasza w Brzezince

W środę  dnia 20 września tuż po godzinie 17.20 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze poddasza domu mieszkalnego w Brzezince (gmina Brzeźnica). Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach zadysponował na miejsce zdarzenia zastęp z JRG Wadowice a także strażaków-ratowników OSP Brzezinka, OSP Brzeźnica, OSP Marcyporęba orazpolicję.  

brzez3

 

Wypadek na KRAJÓWCE

Od kilkunastu godzin w powiecie wadowickim pada deszcz i pogorszyły się warunki drogowe: jest mokro i ślisko. O wypadek czy kolizję nietrudno. W niedzielę 20.08 po godzinie 14:00 na drodze krajowej nr 44 między Ryczowem a Kossową doszło do groźnego zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie najprawdopodobniej nie dostosowując prędkości do warunków na drodze i wjechał do rowu. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Wadowice oraz OSP Brzeźnica, policję a także Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się jedną poszkodowaną osobą.

kraj1

 

Tragedia w Łączanach

W nocy z niedzieli  13.08 na poniedziałek 14.08 około godziny 3:30 27-letni kierowca fiata cinquecento z niewiadomych przyczyn wjechał do kanału w Łączanach. Na wpół zatopiony pojazd zauważył przypadkowy przechodzień. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z JRG Wadowice, OSP Brzeźnica, Łączany a także policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety na pomoc mężczyźnie było już za późno. Policja ustala okoliczności tej tragedii.

lokan

 

Strażacy POWSTAŃCOM!!!

We wtorek dnia 1 sierpnia, dokładnie o godzinie 17.00 w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na budynku naszej remizy zawyła syrena. Przez trzy minuty jej ciągły dźwięk przypominał co tak naprawdę się stało w godzinę „W” 73 lata temu. Tego dnia cała Polska oddaje hołd bohaterskim powstańcom. Czci pamięć żołnierzy Powstania Warszawskiego oraz mieszkańców stolicy poległych i zamordowanych przez Niemców w czasie powstania.

Przez 63 dni (od 1 sierpnia do 3 października 1944 r.) Warszawa walczyła samotnie z niemieckim okupantem. Żołnierze AK, harcerze i cywile, podejmując heroiczny wysiłek walki o wolność i życie, ponieśli olbrzymie ofiary.

pow

 

Strona 4 z 25

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterW tym tygodniu106
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu197
mod_vvisit_counterW tym miesiącu633
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu956
mod_vvisit_counterWszyscy72567

wfos