Pogrzeb Naczelnika z Alwerni

02Druhowie znaszej jednostki weszli w skład delegacji Zarządu Gminnego ZOSP RP w Brzeźnicy, która  uczetniczyła w pogrzebie druha śp. Jerzego Wojtonia. Druh Jerzy Wojtoń Naczelnik OSP Alwernia zginął tragicznie w czasie trwania akcji ratowniczej przy dogaszaniu pożaru Klasztoru w Alwerni. W uroczystościach pogrzebowych z OSP Brzeźnicy uczestniczyli: Prezes OSP - dh. Mateusz Żukowski oraz Wiceprezes OSP - dh.Tadeusz Antos. Więcej na ten temat można poczytać tutaj.
 

Ratownikiem być - to zaszczyt.

oboz1Już pojawiła się kompleksowa informacja na temat Obozu Strażackiego "RATOWNIKIEM BYĆ - TO ZASZCZYT" organizowanego przez Ochoniczą Straż Pożarną w Brzeźnicy. Więcej w zakładce w "GÓRNYM MENU" oraz u Prezesów i opiekunów MDP.
 
Obóz odbędzie się w dniach 28.07-15.08.2011 w miejscowości Rogowo nad morzem. Atrakcyjny program oparty na sztuce pożarniczej i ratownictwa medycznego, wykwalifikowana kadra, bliskość morza (60m) i ...
 

Zimowisko strażackie

image0005Od 31 stycznia 2011 roku do 4 lutego 2011 roku przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyli w Zimowisku Strażackim w Ustroniu. Nie tylko świetnie odpoczywaliśmy, ale mieliśmy wspaniałą okazję poznać uroki wędrowania po górach (Orłowa, Czantoria i Kaskady Rodła pod Baranią Górą), nauczylismy się udzielać pierwszej pomocy, obsługiwać sprzęt łącznościowy, jak również odwieziliśmy JRG Ustroń oraz Centralę Beskidzkiego GOPR-U. Wszystkich chętnych zapraszamy do galerii.

 

Redaktorzy tej strony mile widziani

Proszę o podpowiedzi cochcielibyście, aby było na naszej stronie. Ponadto jeżeli ktoś z was ma ochotę zaangażować się w redagowanie tej strony to czekam na takowe informacje. Oczywiście pełna pomoc z mojej strony jest zagwarantowana. Czekam zatem na zgłoszenia się redaktorów pod adresem mailowym  osp[et]ospbrzeznica.pl.
 

Prace nad fotogalerią

Obecnie trwają pracę nad przygotowaniem ciekawej fotogaleri na naszej stronie. Jeżeli macie jakieś propozycje co już zamieścić można, jakie praktyczne aspekty powinna nasza galeria mieć proszę podzielcie się nimi. Piszcie na naszą skrzynkę osp[et]ospbrzeznica.pl .Wszelkie propozycje są mile widziane. Jeżeli posiadacie w domu zdjęcia które warto by zamieścić w galerii Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Brzeźnicy to ślijcie. Także mile widziane zdjęcia wydrukowane - należy je zeskanować lub przynieść do mnie - to sam mogę je poskanować.
 

Kulig, tak się bawi młodzieżówka

13 lutego 2010 roku zorganizowaliśmy sobie kulig. Po pierwszej części zbiórki, spakowani wyjechaliśmy pod starą "kuźnię" w Brzezince skąd ruszył nasz kulig. Kilkukilometrowa trasa spod "kuźni", aż po wał przeciwpowodziowy rzeki Wisły okazała się niezła trasą. Nieujeżdżona droga,  cała w białym czystym śniegu stała się powodem wielkiej frajdy. Kilku saneczkowy kulig, ciągnięty przez traktor (prawie na stanie OSP) zamykał narciarz. Po zakończeniu kuligu, wszyscy jeszcze długo dyskutowaliśmy nad tą przygodą przy ciepłej herbacie, skrzącym się ogniu i pysznej kiełbasie. Podsumowując ten wypad należy wspomnieć o stratach. Niestety straciliśmy jedne z oparć sanek. 

 

Wizyta w JRG Wadowice

30 stycznia 2010 roku przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy uczestniczyli w zwiedzaniu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Wadowicach. Nie tylko zwiedzaliśmy jednostkę, ale również mogliśmy poznać sprzęt, a nawet czynnie uczestniczyć w jego praktycznym zaprezentowaniu. Wszystkich chętnych zapraszamy do galerii.

 

Strona 25 z 25

<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterW tym tygodniu106
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu197
mod_vvisit_counterW tym miesiącu633
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu956
mod_vvisit_counterWszyscy72567

wfos