POGRZEB DRUHA KAZIMIERZA NICIEJI

Dnia 12 stnicieja1ycznia 2018 roku druhowie uczestniczyli w uroczystości pogrzebowej druha Kazimierza Nicieja strażaka jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy. Druh Kazimierz był strażakiem przez 41 lat. Był rycerzem św. Floriana, dla którego Bóg, Honor i Ojczyzna zawsze były najważniejsze. Był patriotą, człowiekiem oddanym sprawie, gotowym bezinteresownie pomagać w walce z żywiołami wszystkim potrzebującym wedle wyszytego na sztandarze hasła "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". W czasie służby przez wiele lat był w jednostce głównym kierowcą – mechanikiem. W składzie zarządu OSP pełnił funkcje między innymi: sekretarza, opiekuna MDP, zastępcy naczelnika. Był członkiem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brzeźnicy.

Komendant Gminny Orgal Zdzisław będący dowódcą uroczystości na godzinę 13.00 zarządził zbiórkę pododdziału strażaków i pocztów sztandarowych jednostek OSP z tereny Gminy Brzeźnica. Następnie przegląd pododdziału i przemarsz pod dom zmarłego gdyż jego wolą było wyjście w ostatnią drogę do kościoła parafialnego z domu. Tam przy trumnie druha Kazimierza strażacy zaciągnęli wartę. Ostatnią oddaną przysługą zmarłemu było wniesienie na ramionach strażaków trumny śp. Kazimierza do kościoła na który to patrzył codziennie z okna swojego domu. Po skończonej mszy żałobnej Prezes jednostki OSP Brzeźnica druh Żukowski Mateusz zabrał głos by wspomnieć osobę zmarłego – druha Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy. Kondukt pogrzebowy na cmentarz prowadził samochód pożarniczy na włączonych sygnałach świetlnych. W chwili złożenia trumny do grobu po raz ostatni dla św. pamięci Kazimierza Nicieja zawyły strażackie syreny.

 

SYLWESTER 2018

W ostatni wieczór 2017 roku tj. 31 grudnia w sali CKiP w Brzeźnicy o godzinie 19 rozpoczął się „Strażacki Bal Sylwestrowy” którego organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy. Tuż po godzinie dziewiętnastej przybyli pierwsi goście których w imieniu organizatorów przywitała Urszula Antos. Panie w pięknych sylwestrowych kreacjach, panowie w nienagannie skrojonych garniturach zajmowali miejsca przy stolikach im wskazanych.

stylwe_2

 

Życzenia

zycz2018

 

Spotkanie małopolskich strażaków

W sobotę dnia 16 grudnia 2017 roku odbyło się Spotkanie Opłatkowe Strażaków woj. Małopolskiego. Organizatorami spotkania, które wzorem lat ubiegłych zorganizowano w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie były władze Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,  Komendant Wojewódzki PSP oraz Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

opl2017

 

Inspekcja gotowości bojowej

W dniu 15.12.2017 roku zespół inspekcyjny KP PSP w Wadowicach w składzie mł. bryg. Jacek Kolber i kpt. Łukasz Walczak przeprowadził inspekcję gotowości operacyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy. 

 

ins2017

 

Sylwester 2017

Sylwester_Brzenica_2017

 

Wypadek w Brzeźnicy

brzezwyp2017
Dnia 26.10.2017  (czwartek) ok.  godziny 16:22 w Brzeźnicy (przysiółek  Pasieka) na ulicy Wiślanej doszło do groźnego zdarzenia komunikacyjnego. Jadący w kierunku przeprawy promowej Hyundai z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni wprost pod nadjeżdżającego Jeep-a. W wyniku zderzenia czołowo-bocznego obydwa pojazdy wypadły z jezdni i wjechały do pobliskiego rowu a kierujący Hyundaiem doznał poważnych obrażeń. Na stanowisko kierowania komendy powiatowej PSP w Wadowicach wpłynęło zawiadomienie o wypadku.
 

Strona 3 z 25

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Reklama
Reklama

NASZA STRAŻ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterW tym tygodniu106
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu197
mod_vvisit_counterW tym miesiącu633
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu956
mod_vvisit_counterWszyscy72567

wfos